Breaking News Bar
updated: 12/13/2010 7:31 PM

Fox Valley election filings

hello
Success - Article sent! close
 
Daily Herald Report

Here's a look at who submitted nominating petitions in municipal and school district races on Monday, the first day to file. Monday, Dec. 20, is the last day to file in municipal, school, park, library and fire district board races.

MUNICIPALITIES

Order Reprint Print Article
 
Interested in reusing this article?
Custom reprints are a powerful and strategic way to share your article with customers, employees and prospects.
The YGS Group provides digital and printed reprint services for Daily Herald. Complete the form to the right and a reprint consultant will contact you to discuss how you can reuse this article.
Need more information about reprints? Visit our Reprints Section for more details.

Contact information ( * required )

Success - request sent close

Algonquin

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Debby Sosine

Ken Fishleigh

Michael A. Stratejcruk

Carpentersville

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Don Burroway

Kent Baldwin

Cary

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Barbara Hill

Al Pilli

(One, 2-year term)

Mark Kownick

Fox River Grove

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Steve Knar,

Michael Schiestel

Joanna Colletti

(One, 2-year term)

Suzanne Blohm

Gilberts

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Patricia Mierisch

Louis Hacker

Daniel Corbett

Hampshire

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Laura Dunbar

Orris Ruth

Jeanne Maki

Huntley

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Harry Leopold

Jay Kadakia

Niko Kanakaris

J.R. Westberg

Lake in the Hills

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Ray Bogdanowski

William T. Dustin

Paul Mulcahy

Russell Ruzanski

Pingree Grove

Village President

(4-year term)

Greg Marston

Clerk

(4-year term)

None

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Raymond Lamarca

Brian Paszkiwicz

Robert Spieker

Bernard Thomas

Village trustee

(one, 2-year term)

None

Sleepy Hollow

Village trustee

(Three, 4-year terms)

None

South Elgin

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Lisa Guess

Steve Ward

West Dundee

Village trustee

(Three, 4-year terms)

Andy Yuscka

Becky Gillam

East Dundee

Village trustee

(Three, 4-year terms)

None

Village clerk

(1, 4-year term)

None

SCHOOL BOARDS

Fox River Grove D3

(Three, 4-year terms)

None

(One, 2-year term)

None

Cary D26

(Three, 4-year terms)

Kevin Carrick

Scott Coffey

Jason Larry

(One, 2-year term)

Floyd Myers

Elgin Area U-46

(Four, 4-year terms)

Maria Bidelman

Amy Kerber

Gary Percy

Crystal Lake D47

(Three, 4-year terms)

Rob Fetzner

Crystal Lake D155

(Three, 4-year terms)

None

Huntley D158

(Three, 4-year terms)

None

(One, 2-year term)

None

Community Unit D300

(Four, 4-year terms)

Joe Stevens

Suzie Kopacz

Central Unit D301

(Four, 4-year terms)

Rose Diaz

Dave Maracini

Rich Perry

Rick Pryor

Tim Petschke

Laura Rabe

Gary Weigand

McHenry County College

(Two, 6-year terms)

Bob DeWitt

Cynthia Kisser

Linda Liddell

Gordon Tebo

(One, 2-year term)

Dave Boger

Dennis Adams

Share this page
    help here