Cook County scoreboard for Friday, Sept. 20
To report scores:
Coaches, please report all scores to the Daily Herald Cook County office by e-mailing prepsports@dailyherald.com.
Football
Friday's results
Barrington 41, Glenbrook South 15
Barrington 14 20 7 0 -41
Glenbrook South 0 0 7 8 -15
SCORING PLAYS
B - Darlington, 96 kickoff return (Vences kick).
B - Ketel, 1 run (Vences kick).
B - Vences, 47 field goal.
B - Vences, 43 field goal.
B - Ketel, 4 run (Vences kick).
B - Podlesnik, 36 interception return (Vences kick).
GbkS - Demirlika, 27 pass from Bauer (PAT Gabien).
B - FitzPatrick, 1 run (Vences kick).
GbkS - Carney. 86 run (2-pt. Carney reception)
buffalo grove 51, niles north 29
Buffalo Grove 16 14 14 7 -51
Niles North 0 0 13 16 -29
SCORING PLAYS
BG - Oberman, 62 pass from Antonetti (kick failed).
BG - Oberman, 51 run (Gerhardt kick).
BG - Gerhardt, 35 field goal.
BG - Anderson, 60 pass from Antonetti (Gerhardt kick).
BG - Oberman, 40 pass from Antonetti (Gerhardt kick).
NiN - Milam-Pryor, 8 pass from Bland (Zukancic kick).
NiN - Harris, 15 pass from Bland (pass failed).
BG - Oberman, 70 kickoff return (Gerhardt kick).
BG - Anderson, 26 pass from Antonetti (Gerhardt kick).
BG - Cervantes, 3 run (Gerhardt kick).
NiN - Harris, 7 run (Wilson run).
NiN - Jackson, 20 run (Jackson run).
conant 31, new trier 6
Conant 7 3 14 7 -31
New Trier 0 0 0 6 - 6
SCORING PLAYS
C - Frederick, 11 run (Rodriguez kick).
C - Rodriguez, 21 field goal.
C - Frederick, 5 run (Rodriguez kick).
C - Frederick, 7 run (Rodriguez kick).
NT - McNeely, 24 pass from Cremascoli (pass failed).
C - Carrell, 29 run (Rodriguez kick).
deerfield 16, schaumburg 13
Schaumburg 0 0 6 7 -13
Deerfield 0 7 3 6 -16
SCORING PLAYS
D - Cohan, 36 pass from Nagelbach (Woodson kick).
S - Jessie, 1 run (kick failed).
D - Woodson, 27 field goal.
S - Brown, 5 run (Sanchez kick).
D - Ward, 99 pass from Nagelbach (Woodson kick).
fremd 19, evanston 15
Fremd 0 6 7 6 -19
Evanston 9 6 0 0 -15
SCORING PLAYS
E - Bell, 45 interception return (kick failed).
E - Eberhart, 33 field goal.
F - Cox, 33 field goal.
F - Cox, 19 field goal.
E - Bell, 83 pass from Cruz interception return (kick failed).
F - R.Saxe. 6 run (Cox kick).
F - Cheripka, 4 run (run failed).
hersey 42, glenbrook north 24
Hersey 7 14 7 14 -42
Glenbrook North 14 3 0 7 -24
SCORING PLAYS
GbkN - Ciss, 62 run (Cosentino kick).
GbkN - Ciss, 20 pass from Buckner (Cosentino kick).
H - Hansen, 49 run (McCall kick).
H - Clawson, 48 pass from Hansen (McCall kick).
H - Clawson, 19 pass from Hansen (McCall kick).
GbkN - Cosentino, 32 field goal.
H - Clawson, 37 pass from Hansen (McCall kick).
H - Hansen, 67 run (McCall kick).
GbkS - Ciss, 28 pass from Buckner (Cosentino kick).
H - Hansen, 18 run (McCall kick).
hoffman estates 34, vernon hills 12
Hoffman Estates 7 6 7 14 -34
Vernon Hills 0 0 12 0 -12
SCORING PLAYS
HE - Walton, 55 pass from Lovelace (Walton kick).
HE - Johnson, 51 pass from Lovelace (kick failed).
VH - Morris, 10 pass from Monken (kick blocked).
HE - Johnson, 17 pass from Lovelace (Walton kick).
VH - Mann, 10 run (kick failed).
HE - Johnson, 41 pass from Lovelace (Walton kick).
HE - Williams, 1 run (Walton kick).
maine south 35, Palatine 27
Palatine 7 6 7 7 -27
Maine South 6 12 10 7 -35
SCORING PLAYS
P - Clue, 5 pass from Ayala (Runge kick).
MS - Kilburg, 21 run (kick failed).
MS - Lazic, 80 pass from Leongas (kick failed).
MS - Sajenko, 2 run (kick failed).
P - Ayala, 1 run (pass failed).
MS - Sassan, 27 field goal.
MS - Lazic, 10 run (Sassan kick).
P - Popovic, 85 kickoff return (Runge kick).
MS - Kilburg, 54 pass from Leongas (Sassan kick).
P - Clue, 21 pass from Ayala (Runge kick).
rolling meadows 52, niles west 0
Rolling Meadows 31 21 0 0 -52
Niles West 0 0 0 0 - 0
SCORING PLAYS
RM - Divito, 69 pass from Schiller (2-pt. conv. good).
RM - Wilson, 6 run (Fallon kick).
RM - Greazel, punt block, recovery (Fallon kick).
RM - Safety.
RM - Schmidt, 21 run (Fallon kick).
RM - Divito, 37 pass from Schiller (Fallon kick).
RM - Radon, 38 pass from Schiller (Fallon kick).
RM - Zieba, 32 interception return (Fallon kick).
Other scores:
Elk Grove 42, Maine East 0
Maine West 59, Wheeling 35
Prospect 40, Highland Park 12
St. Viator 28, Marian Central 21
Willowbrook 42, Leyden 7
Friday's scores
Abingdon 32, Illini West (Carthage) 22
Alton Marquette 35, East Alton-Wood River 14
Andrew 17, Lincoln Way West 7
Annawan/Wethersfield (FB Coop) 28, Aledo (Mercer County) 0
Antioch 41, Wauconda 7
Arcola 36, ALAH 7
Argenta-Oreana 41, Cerro Gordo-Bement Coop 14
Athens 76, Riverton 12
Auburn 63, Pleasant Plains 21
Aurora (West Aurora) 47, Romeoville 17
Aurora Central Catholic 48, Chicago Christian 6
Barrington 41, Glenbrook South 15
Bartlett 34, Elgin 13
Batavia 24, Glenbard North 21
Beardstown 46, Mt. Sterling (Brown County) 24
Belleville (Althoff Catholic) 48, Mount Vernon 42
Belvidere North 35, Belvidere 0
Benton 21, Herrin 3
Bethalto Civic Memorial 21, Jerseyville Jersey 14
Biggsville West Central 28, Mid-County Coop 0
Biggsville West Central 28, ROWVA/Galva/Williamsfield Co-op 0
Bismarck-Henning 55, Georgetown-Ridge Farm 6
Bloomington Central Catholic 25, Stanford Olympia 14
Bogan 6, Harper 0
Bradley-Bourbonnais 28, Lincoln Way Central 27, 2OT
Breese Central 38, Carlyle 0
Breese Mater Dei 25, Freeburg 14
Brother Rice 17, Marist 14
Buffalo Grove 51, Niles North 29
Byron 45, Oregon 7
Cambridge-Ridgewood Coop 35, Stark County 20
Camp Point Central 55, Routt Catholic/Westfair Christian Academy Co-op 6
Canton 61, East Peoria 21
Carbondale 40, Centralia 19
Carmi White County 16, Edwards County 14
Carrollton 60, Calhoun/Brussels Co-op 20
Casey-Westfield 21, Flora 7
Champaign Central 32, Urbana 6
Charleston 24, Lincoln 21
Chatham Glenwood 56, Eisenhower 6
Chester 33, Hamilton County 13
Chicago (Marine Military Academy) 36, Clemente 6
Chicago (Noble Charter/C. Bulls) 42, Chicago (Noble Steet ITW Speer) 8
Chicago Heights (Bloom Twp.) 20, Rich South 0
Chicago Mt. Carmel 17, Loyola 14
Chicago Sullivan 25, Chicago King 14
Clifton Central 50, Dwight-Gardner South Wilmington Coop 24
Clinton 25, Macon Meridian 12
Coal City 20, Peotone 0
Columbia 51, Trenton Wesclin 3
Conant 31, New Trier 6
Corliss 42, Chicago (UCCS/Woodlawn) 0
Crete-Monee 35, Harvey Thornton 28
Crystal Lake Central 34, Burlington Central 14
Crystal Lake South 21, Hampshire 13
Cumberland 49, Blue Ridge 6
Decatur St. Teresa 28, Tuscola 12
Deerfield 16, Schaumburg 13
Dixon 26, North Boone 18
Downers North 51, Proviso West 12
Downers South 39, Proviso East 23
Downs Tri-Valley 35, El Paso-Gridley 6
DuQuoin 49, Carterville 19
Dunlap 28, Washington 21
Durand/Pecatonica 10, Orangeville 0
Edwardsville 42, Alton 14
Effingham 49, Mahomet-Seymour 7
Elk Grove 42, Maine East 0
Eureka-Roanoke-Benson 20, Deer Creek-Mackinaw 0
Fairbury Prairie Central 52, Pontiac 28
Fairfield 42, Christopher-Ziegler-Royalton 0
Farmington 34, Peoria Heights-Quest Charter Coop 7
Fieldcrest 14, Gibson City-Melvin-Sibley 6
Fithian Oakwood 54, Hoopeston/Armstrong/Schlarman Co-op 12
Forreston 48, Ashton-Franklin Center 8
Freeport (Aquin) 39, East Dubuque 7
Fremd 19, Evanston Township 15
Genoa (Genoa-Kingston) 49, Mendota 6
Gillespie 33, Piasa Southwestern 20
Glenbard East 21, Bensenville (Fenton) 12
Glenbard South 34, Aurora (East) 21
Glenbard West 49, Addison Trail 0
Grant 32, Grayslake Central 14
Greenfield-Northwestern 20, Winchester (West Central) 6
Greenville 40, Hillsboro 8
Gurnee Warren 34, Libertyville 0
Hall 35, Erie/Prophetstown 0
Havana-Midwest Central Coop 55, Elmwood-Brimfield 38
Hersey 42, Glenbrook North 24
Heyworth 26, Colfax Ridgeview (co-op) 21
Hillcrest 36, Bremen 13
Hinsdale Central 22, Oak Park River Forest 15
Hinsdale South 14, Berwyn-Cicero Morton 0
Hoffman Estates 34, Vernon Hills 12
Homewood-Flossmoor 40, Lockport 0
Hononegah 42, Rockford East 26
Huntley 21, Cary-Grove 14
IC Catholic 31, Kankakee (McNamara) 27
Illinois Valley Central 35, Champaign St. Thomas More 14
Jacksonville 31, Normal University 19
Joliet Catholic 49, Fenwick 14
Kaneland 42, Sandwich 14
Kankakee 48, Macomb 0
Kewanee 27, Monmouth-Roseville 13
Kirkland Hiawatha 40, Rockford Christian 14
Knoxville 51, Astoria/VIT Co-op 8
LaSalle-Peru 11, Rochelle 0
Lake Park 22, Wheaton North 21, OT
Lake Zurich 39, Lake Forest 7
Lakes Community 20, Grayslake North 7
Lanark (Eastland)-Pearl City 20, Milledgeville 12
Lapeer, Mich. 42, Normal Community 8
Larkin 30, West Chicago 12
Lemont 40, Oak Forest 0
Lena-Winslow 46, Dakota 14
Lewistown 51, South Fork/Edinburg/Morrisonville Co-op 6
Lincoln-Way East 20, Bolingbrook 10
Lisle (Benet Academy) 35, De La Salle 7
Lisle 42, Herscher 10
Machesney Park Harlem 48, Freeport 21
Maine South 35, Palatine 27
Maine West 59, Wheeling 35
Marengo 33, Johnsburg 0
Marian Catholic (Chicago Heights) 49, Westchester St. Joseph 0
Marion 26, Cahokia 20
Marmion 38, St. Ignatius 14
Marshall 20, Robinson 14
Martinsville 48, Union (Dugger), Ind. 0
Mascoutah 36, Highland 33
McHenry 20, Algonquin (Jacobs) 10
Metamora 21, Bartonville (Limestone) 13
Metro-East Lutheran 21, Flanagan-Cornell-Woodland (FCW) 18
Milford/Cissna Park Co-op 62, Danville Schlarman 28
Minooka 47, Joliet Central 0
Momence 19, Gilman Iroquois West 13
Monticello 44, Rantoul 6
Montini 45, St. Rita 35
Morgan Park 30, Lincoln Park 7
Morris 43, Plano 0
Morrison 24, Fulton 0
Moweaqua Central A&M 42, Warrensburg-Latham 14
Mt. Carmel 43, Olney (Richland County) 22
Mt. Zion 50, Mattoon 7
Mundelein 29, Waukegan 14
Murphysboro/Elverado 27, Massac County 0
Naperville Central 42, Metea Valley 14
Naperville Neuqua Valley 34, DeKalb 30
Naperville North 31, Waubonsie Valley 28
Nashville 49, Anna-Jonesboro 14
Nazareth 56, St. Laurence 28
New Berlin 13, Porta-Ashland-Chandlerville Central 7
Newton 28, Lawrenceville 14
Niles Notre Dame 28, Providence 7
Nokomis 35, Dupo 14
Normal West 31, Bloomington 16
North Greene 44, Pleasant Hill [P.H.-Western Coop] 32
North-Mac 26, Pittsfield-Griggsville-Perry 10
Oak Lawn Richards 54, Argo 0
Oswego 37, Plainfield East 6
Oswego East 28, Plainfield South 0
Pana 37, Carlinville 19
Paris 51, Red Hill 30
Pawnee 44, North Fulton (Cuba/Spoon River) 28
Paxton-Buckley-Loda 22, Seneca 18
Pekin 20, Morton 6
Peoria (H.S.) 58, Peoria Manual 26
Peoria Notre Dame 28, Richwoods 0
Phillips 54, Raby 0
Plainfield North 42, Plainfield Central 0
Prairie Ridge 56, Dundee-Crown 0
Princeton 44, Orion 0
Princeville 35, Monmouth United 21
Prospect 40, Highland Park 12
Quincy 32, Galesburg 26
Quincy Notre Dame 76, Warsaw West Hancock 6
Rich East 39, Thornridge 12
Richmond-Burton 44, Harvard 0
River Ridge/Scales Mound 58, Alden-Hebron 0
Riverdale 34, Rockridge 33
Riverside-Brookfield 25, Aurora Christian 23
Rochester 43, Decatur MacArthur 0
Rock Island 42, East Moline United 20
Rock Island Alleman 31, Moline 28
Rockford Boylan 29, Rockford Auburn 6
Rockford Jefferson 40, Rockford Guilford 12
Rockford Lutheran 28, Winnebago 13
Rolling Meadows 52, Niles West 0
Rushville-Industry 8, West Prairie-Bushnell-Prairie Coop 0
Sacred Heart-Griffin (Springfield) 49, Springfield 21
Sacred Heart-Griffin (Springfield) 49, Springfield Southeast 21
Salem 46, Red Bud 20
Sandburg 30, Stagg 6
Senn 34, Chicago (Noble Street Charter/Pritzker) 22
Sesser-Valier-Waltonville 36, Eldorado 16
Shelbyville 56, Sullivan-Okaw Valley/Bethany Coop 40
Shepard 45, Evergreen Park 17
Sidell (Jamaica)-Salt Fork 34, Westville 13
Simeon 40, Chicago (Solorio Academy) 7
South Elgin 63, Streamwood 0
Sparta 30, Pinckneyville 19
Springfield 31, Springfield Lanphier 7
St. Charles East 28, Wheaton Warrenville South 20
St. Charles North 31, Geneva 6
St. Edward 35, Elmwood Park 34
St. Patrick 32, Carmel 31
St. Viator 28, Woodstock Marian 21, OT
Staunton 48, Litchfield 16
Sterling 27, Geneseo 7
Sterling Newman 50, Bureau Valley 7
Stevenson 35, Zion Benton 14
Stillman Valley 48, Rock Falls 0
Stockton 26, Galena 0
Streator 30, Reed-Custer 13
Sycamore 44, Ottawa 0
Taylorville 28, Collinsville 0
Thornton Fractional North 17, Thornton Fractional South 2
Thornwood 47, Rich Central 6
Tinley Park 41, Oak Lawn Community 6
Tolono Unity 20, St. Joseph-Ogden 0
Tremont 25, LeRoy 6
Tri-County 41, Decatur Lutheran/Decatur Christian Co-op 8
Triad 44, Waterloo 14
Unity/Seymour Co-op 23, Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia Co-op 14
Vandalia 26, Roxana 22
Villa Grove-Heritage Coop 54, Sangamon Valley/Tri-City Co-op 16
Von Steuben 42, Collins Academy 20
Warren 33, Benton/Scales Mound, Wis. 6
Watseka (coop) 40, Palestine-Hutsonville 0
Watseka/St. Anne Co-op 40, Oblong 0
West Carroll 36, Amboy-LaMoille 7
West Frankfort 40, Harrisburg 14
Westinghouse 20, Chicago (Lane) 7
Williamsville 43, Maroa-Forsyth 41
Willowbrook 42, Leyden 7
Wilmington 51, Manteno 28
Woodstock North 29, Woodstock 24
York 17, Lyons 3
Yorkville 12, Joliet West 9
Boys soccer
Friday's results
rolling meadows 1, hoffman estates 0
Hoffman Estates 0 0 -0
Rolling Meadows 0 1 -1
Rolling Meadows - Sanchez (Ramirez).
Goalkeepers - HE: Huerta; RM: Galvan, Zarate.
Girls swimming
Thursday's results
elk grove 116, wheeling 64
200 medley relay: Elk Grove (Cobirzan, Ford, Hennig, Schiller) 1:49.77; 200 free: Restak (EG) 2:20.41; 200 IM: Hennig (EG) 2:40.94; 50 free: Papaleka (EG) :26.68; 100 fly: Wlodarz (EG) 1:02.10; 100 free: Ford (EG) 1:02.12; 500 free: Restak (EG) 6:12.84; 200 free relay: Elk Grove (Pacheco, Hennig, Restak, Schiller) 2:00.39; 100 back: Ford (EG) 1:10.29; 100 breast: Wlodarz (EG) 1:14.82; 400 free relay: Elk Grove (Ferrari, Cobirzan, Papaleka, Wlodarz) 4:18.28.
F/S - Wheeling 65, Elk Grove 63.
Girls volleyball
Thursday correction
hersey d. elk grove 25-10, 25-8
Attack: H: Kaborov 12 kills, Zielke 5 kills, Vandenherik 2 kills, Boyan 5 kills, Lubbe 2 kills. Serving: H: Kaborov 2 aces, Mellen 2 aces, Kemp 3 aces. Setting: H: Korba assist. Digs: H: Kaborov 3, Zielke 4, Mullin 9, Boyan, Mellen 3, Lubbe, Kemp;
Blocks: H: Vandenherik, Boyan, Babinski.
Upcoming events
today
Boys cross country
Cary-Grove invitational (Fremd, Maine East, Rolling Meadows, Wheeling, 15 others), 9 a.m.
Libertyville invitational (Barrington, Maine West, Prospect, St. Viator), 9 a.m. (Adler Pk.)
Minooka invitational (Conant, Hoffman Estates, Maine South), 8:30 a.m. (Channahon Com. Pk.)
Peoria Notre Dame invitational (Barrington, Hersey, Maine West, Palatine), 9 a.m. (Detweiller Pk.)
Warren invitational (Maine East, Schaumburg), 9 a.m.
Boys golf
Dundee-Crown invitational (Fremd, Hoffman Estates, Palatine, Schaumburg), 12:30 p.m. (Randall Oaks)
Wheeling invitational (Barrington, Conant, Elk Grove, Hersey, Maine South, Maine West, Prospect, Rolling Meadows, St. Viator, 16 others), 8 a.m. (Chevy Chase)
Boys soccer
East Peoria invtational (at Eastside Centre)
Barrington vs. Peoria Christian, 12 p.m.
Joliet tournament (St. Viator), TBA (Inwood Soccer Complex)
Other games
Chicago Senn at Elk Grove, 12 p.m.
Christian Liberty at Illinois Lutheran, 1 p.m.
Fremd at Naperville North, 12 p.m.
Glenbrook South at Hersey, 10 a.m.
Prairie Ridge at Maine South, 1:30 p.m.
Schaumburg at Bartlett, 11 a.m.
Highland Park at Leyden, 10 a.m.
Von Steuben at Maine East, 11 a.m.
Girls cross country
Libertyville invitational (Maine West, Prospect, St. Viator, Wheeling, 16 others), 9 a.m. (Adler Park)
Minooka invitational (Hoffman Etates), 8:30 a.m. (Channahon Com. Pk.)
Peoria Notre Dame invitational (Hersey, Maine South, Palatine, Schaumburg), 9 a.m. (Detweiller Pk.)
Warren invitational (Buffalo Grove, Fremd, Maine East, Rolling Meadows, 15 others), 9 a.m.
Girls golf
Decatur Eisenhower invitational (Barrington), 9 a.m. (Hickory Point)
Deerfield invitational (Hersey, 6 others), 12:30 p.m. (Deerfield G.C.)
Jacobs invitational (Schaumburg, 6 others), 8 a.m. (Golf Club of Illinois)
Rockford Guilford invitational (Buffalo Grove, Conant, Fremd, Maine South, Prospect, St. Viator), 9 a.m. (Ingersoll)
Girls swimming
Champaign Centennial invitational (Buffalo Grove), 9 a.m.
Hoffman Estates invitational (Elk Grove, Maine East, Rolling Meadows, Wheeling), 3 others), D-9 a.m./S-12 p.m.
Prospect invitational (Maine South, Palatine, Rolling Meadows, 3 others), 8:30 a.m.
Riverside-Brookfield invitational (Leyden), 10 a.m.
West Aurora invitational (St. Viator), 11 a.m. (Vaughan Athletic Cntr.)
Woodstock invitational (Conant), 10 a.m.
Barrington at St. Charles North, 11 a.m.
Girls tennis
Elk Grove invitational (Maine West, Wheeling, 5 others), 8 a.m.
Huntley quad (Conant), 9 a.m.
Maine East invitational, 8:30 a.m.
Maine South invitational (7 teams), 9 a.m.
Palatine quad, 8 a.m.
Rolling Meadows invitational (Fremd, Leyden, 5 others), 8 a.m.
Prospect invitational (7 teams), 8:30 a.m.
St. Viator at Benet Ac., TBD
Girls volleyball
Belvidere North invitational (Barrington), 9 a.m.
Christian Liberty tournament, TBD
Glenbard West invitational (Fremd, Schaumburg), 8:30 a.m.
Hersey invitational (Maine East, 4 others), 8:30 a.m.
St. Viator invitational (Conant, Elk Grove, Rolling Meadows, 6 others), 8 a.m.
Monday, september 23
Boys cross country
Leyden, Willowbrook at Hinsdale South, 4:30 p.m.
Boys golf
Elgin invitational (Hoffman Estates), 1:30 p.m. (Bartlett Hills)
Glenbrook South at Hersey, 3:30 p.m. (Old Orchard)
Maine West at Elmwood Park, 4 p.m. (Indian Boundary)
Girls cross country
Leyden, Willowbrook at Hinsdale South, 4:30 p.m.
Girls golf
Fremd at Glenbrook North, 4 p.m. (Sportsman's)
Maine South at Conant, 3:30 p.m. (Fox Run)
New Trier at Prospect, 3:30 p.m. (Mt. Prospect G.C.)
Girls tennis
Elmwood Park at Leyden, 4:30 p.m.
Glenbard North at Schaumburg, 4 p.m.
Wheeling at Maine East, 4:30 p.m.
Girls volleyball
Buffalo Grove at Stevenson, 6 p.m.
Christian Liberty at Elgin Ac., 5:30 p.m.
Elk Grove at Leyden, 6 p.m.
Hersey at Libertyville, 6 p.m.
Maine West at Maine East, 6 p.m.
tuesday, september 24
Boys cross country
Vernon Hills quad (Maine East, Maine West), 4:30 p.m.
Boys golf
Barrington at Fremd, 3:30 p.m. (Hilldale)
Conant at Prospect, 3:30 p.m. (Mt. Prospect G.C.)
Hersey at Buffalo Grove, 3:30 p.m. (Buffalo Grove G.C,)
Palatine at Wheeling, 3:30 p.m. (Chevy Chase)
Rolling Meadows at Elk Grove, 3:30 p.m. (Fox Run)
Schaumburg at Hoffman Estates, 3:30 p.m. (Bridges of Poplar Creek)
Leyden at Hinsdale South, 4 p.m.
Boys soccer
Barrington at Palatine, 6:30 p.m.
Buffalo Grove at Hersey, 6:30 p.m.
Conant at Fremd, 7 p.m.
Elk Grove at Hoffman Estates, 6:30 p.m.
Schaumburg at Rolling Meadows, 6:30 p.m.
Wheeling at Prospect, 6:30 p.m.
Addison Trail at Leyden, 6:30 p.m.
Christian Liberty at Mooseheart, 4:30 p.m.
IMSA at Schaumburg Christian, 4 p.m.
Maine East at Maine West, 7 p.m.
Maine South at New Trier, 7 p.m.
Girls cross country
Vernon Hills quad (Deerfield, Maine East, Maine West), 4:30 p.m.
Girls golf
Buffalo Grove at Hersey, 3:30 p.m. (Rob Roy)
Elk Grove at Rolling Meadows, 3:30 p.m. (Arlington Lakes)
Fremd at Barrington, 3:30 p.m. (Makray Memorial)
Wheeling at Palatine, 3:30 p.m. (Palatine Hills)
Loyola Ac., Maine South at St. Viator, 4 p.m. (Park Ridge C.C..)
Willowbrook at Maine West, 4 p.m.
Girls swimming
Crystal Lake South at St. Viator, 5 p.m.
Girls tennis
Fremd at Conant, 4:45 p.m.
Hersey at Elk Grove, 4:45 p.m.
Palatine at Hoffman Estates, 4:45 p.m.
Rolling Meadows at Prospect, 4:45 p.m.
Schaumburg at Barrington, 4:45 p.m.
Wheeling at Buffalo Grove, 4:45 p.m.
Highland Park at Maine West, 4:30 p.m.
Leyden at Willowbrook, 4:30 p.m.
Maine East at Deerfield, 4:30 p.m.
Maine South at Niles West, 4:30 p.m.
Marist at St. Viator, 4:30 p.m. (Forest View Racquet Club)
Girls volleyball
Conant at Hoffman Estates, 6 p.m.
Elk Grove at Prospect, 6 p.m.
Fremd at Schaumburg, 6 p.m.
Hersey at Wheeling, 6 p.m.
Palatine at Barrington, 6 p.m.
Rolling Meadows at Buffalo Grove, 6 p.m.
Evanston at Maine South, 6 p.m.
Schaumburg Christian at Alden Hebron, 6 p.m.
St. Viator at Marian Central, 6:15 p.m.
wednesday, september 25
Boys golf
Central Suburban League meet, 8 a.m. (Glencoe G.C.)
Wheeling at Maine West, 4 p.m. (Chick Evans)
Girls golf
Elk Grove at Conant, 3:30 p.m. (Fox Run)
Lake Zurich at Palatine, 4 p.m. (Palatine Hills)
Maine West at Glenbard East, 4 p.m. (Glendale Lakes)
Stevenson at Barrington, 3:30 p.m. (Makray Memorial)
St. Viator at Carmel, TBD
Girls swimming
Leyden at Maine East, 5 p.m.
Girls tennis
Lake Park at Conant, 4:30 p.m.
Resurrection at Maine West, 4:30 p.m.
St. Viator at St. Francis, 4:30 p.m.
Girls volleyball
Barrington at Huntley, 6 p.m.
Niles North at Maine West, 6 p.m.
Vernon Hills at Maine East, 6 p.m.
thursday, september 26
Boys golf
Niles West Scramble (Maine West), 4 p.m. (Willow Hill G.C.)
Glenbrook South at Prospect, 3:45 p.m. (Mt. Prospect G.C.)
Lake Park at Schaumburg, 3:30 p.m. (Schaumburg G.C.)
St. Viator at Notre Dame, 4 p.m. (Willow Hill G.C.)
Boys soccer
Fremd at Elk Grove, 6:30 p.m.
Hersey at Conant, 6:30 p.m.
Palatine at Buffalo Grove, 6:30 p.m.
Prospect at Barrington, 6:30 p.m.
Rolling Meadows at Wheeling, 6:30 p.m.
Glenbrook North at Maine South, 7 p.m.
Maine East at Deerfield, 7 p.m.
Maine West at Niles North, 7 p.m.
Schaumburg Christian at Christian Liberty, 4:30 p.m.
Girls golf
Fremd at St. Viator, 3:45 p.m. (Highland Woods)
Hersey at Evanston, 4 p.m.
Schaumburg at South Elgin, 4:30 p.m. (Highlands of Elgin G.C.)
Girls swimming
Conant at Barrington, 5 p.m.
Elk Grove at Buffalo Grove, 4:45 p.m.
Fremd at Schaumburg, 4:45 p.m.
Hoffman Estates at Palatine, 4:45 p.m.
Prospect vs. Rolling Meadows, 4:45 p.m. (EG pool)
Wheeling vs. Hersey, 4:45 p.m. (Prospect pool)
Addison Trail at Leyden, 5 p.m.
Deerfield at Maine West, 5 p.m.
Girls tennis
Barrington at Conant, 4:45 p.m.
Buffalo Grove at Elk Grove, 4:45 p.m.
Hoffman Estates at Fremd, 4:45 p.m.
Palatine at Schaumburg, 4:45 p.m.
Prospect at Hersey, 4:45 p.m.
Rolling Meadows at Wheeling, 4:45 p.m.
Evanston at Maine South, 4:30 p.m.
Morton at Leyden, 4:30 p.m.
Niles North at Maine East, 4:30 p.m.
Vernon Hills at Maine West, 4:30 p.m.
Girls volleyball
Barrington at Fremd, 6 p.m.
Buffalo Grove at Hersey, 6 p.m.
Palatine at Conant, 6 p.m.
Rolling Meadows at Elk Grove, 6 p.m.
Schaumburg at Hoffman Estates, 6 p.m.
Wheeling at Prospect, 6 p.m.
IMSA at Christian Liberty, 6 p.m.
Leyden at Fenton, 5:30 p.m.
Maine South at Glenbrook South, 6 p.m.
Westminster Christian at Schaumburg Christian, 5 p.m.
FRIday, september 27
Football
Barrington at Palatine, 7:30 p.m.
Buffalo Grove at Rolling Meadows, 7 p.m.
Conant at Hoffman Estates, 7:30 p.m.
Fremd at Schaumburg, 7:30 p.m.
Hersey at Wheeling, 7:30 p.m.
Prospect at Elk Grove, 7:30 p.m.
Deerfield at Maine West, 7 p.m.
Highland Park at Maine East, 7 p.m.
Maine South at Niles West, 7 p.m.
St. Viator at Montini, 7:30 p.m.
Boys golf
Leyden at Fenton, 4 p.m. (White Pines)
Boys soccer
Hoffman Estates at Schaumburg, 4:45 p.m.
Westlake at Christian Liberty, 4:30 p.m.
Girls cross country
Palatine invitational (Barrington, Buffalo Grove, Maine South, Prospect, 21 others), 9 a.m. (Deer Grove East)
Girls swimming
Buffalo Grove invitational (Conant, Hersey, Prospect, Rolling Meadows, St. Viator, Wheeling, 5 others), 8 a.m.
Downers Grove North invitational (Schaumburg), 5 p.m.
Maine South at Niles West, 5:30 p.m.
Vernon Hills at Maine East, 5 p.m.
Girls tennis
Prospect invitational (Buffalo Grove, Conant, Fremd, Hersey, Rolling Meadows, St. Viator, 9 others), 8 a.m.
Girls volleyball
Christian Liberty at Willows Ac., 6 p.m.