Who's running for school board seats in the Northwest suburbs
APTAKISIC-TRIPP ELEM. DIST. 102
Alan Rubenstein*
Ellyn Ross*
Marnie (Masur) Slavin
ARLINGTON HTS. ELEMENTARY DIST. 25
Erin Johannesen* (2-year term)
Charles Williams*
Diana Chrissis*
Suzanne Krause
Brian Cerniglia
BARRINGTON AREA UNIT DIST. 220
Joseph Ruffolo*
Brian Battle*
Alex Bernardi
Angela Wilcox
Michael Shackleton
CAROL STREAM ELEMENTARY DIST. 93
Clay Elmore (2-year term)
Sonal Amin*
Keith Briggs*
Sean McQuade*
DES PLAINES ELEM. DISTRICT 62
Elizabeth Morley
Terry Lindsay*
Sharon Lynch*
ELK GROVE TW. P ELEM. DIST. 59
Sunil Bhave
Timothy Burns
Barbara Somogyi*
EAST MAINE ELEMENTARY DIST. 63
Janet Kaczkowski*
Angelo Scarsella*
Thomas Simmons*
ELGIN AREA DISTRICT U-46
2-year term:
Kai Rush
Cody Holt
Phil Costello
4-year term:
Cody Holt
Phil Costello
Lawrence "Larry" Bury
Jeanette Ward
Jennifer Shroder*
Arisleyda Taylor
Kai Rush
Susan Kerr
Ed Novak
Brian Sauvageau
Traci Ellis*
GLENBARD HIGH SCHOOL DIST. 87
L.J. Spasovski
Tom Trefilek*
Brian Edward Loftus
Mary FitzGerald Ozog*
Martha Mueller
Margaret DeLaRosa
KEENEYVILLE ELEMENTARY DISTRICT 20
Jennifer Johnson* (2-year term)
Heather Weishaar
Sara Bruno
Andrea Schnorr
April Dislers
Willie Rhodes*
KILDEER-COUNTRYSIDE ELEM. DISTRICT 96
Elizabeth Dietz*
Lauren Gordon*
Mike Burns*
LAKE PARK HIGH SCHOOL DIST. 108
Bob Marino*
P.J. Olzen*
Barbara Layer*
Ray (Al) Kubalewsk
LAKE ZURICH UNIT DISTRICT 95
Doug Goldberg*
Anthony Schneider
Christian James Ketcham
LINCOLNSHIRE-PRAIRIE VIEW ELEMENTARY DISTRICT 103
Gary Gordon*
Ben Yomtoob*
Christopher Curtis*
LEYDEN HIGH SCHOOL DISTRICT 212
John Tobin*
Joe Trevino*
Sandra Boehm*
Lisa Anthony*
MAINE TWP. HIGH SCHOOL DIST. 207
Paula Meyer Besler*
Pablo Morales*
Theresa 'Teri' Collins
Chimanlal Patel
Jill Dolan
Sean O'Brien Sullivan*
MT. PROSPECT ELEMENTARY DIST. 57
Joseph Leane* (2-year term)
Joe Sonnefeldt*
Dennis Composto*
Jennifer Kobus*
NORTHWEST SUBURBAN HIGH SCHOOL DISTRICT 214
Alva Kreutzer*
William (Bill) Dussling*
Kevin Lindell
F. Daniel Petro*
PALATINE-SCHAUMBURG TOWNSHIP HIGH SCHOOL DISTRICT 211
Peter Dombrowski
Roman Golash
Richard Gerber*
Mucia Burke*
Will Hinshaw
Lauanna Recker
Robert Lithgow
Edward Yung
PALATINE TWP. ELEMENTARY DISTRICT 15
Manjula Sriram*
Frank Annerino
Gerard Iannuzzelli*
Zubair Khan
Jessica Morrison
David Gurion
Joshua Perry
PROSPECT HTS. ELEMENTARY DIST. 23
James Bednar*
Mari-Lynn Peters*
Carol O'Brien Botwinski*
RIVER TRAILS ELEMENTARY DIST. 26
Donna Johnson*
Linda Linder*
Frank Fiarito*
ROSEMONT ELEMENTARY DIST. 78
Christopher Stephens*
Grant Bailey*
Joseph Donnelly*
Edward Muszynski*
SCHAUMBURG TWP. ELEM. DIST. 54
Johannes Laun
William Harper*
Barbara Hengels*
Mary Kay Prusnick*
Joseph Wein
STEVENSON HIGH SCHOOL DIST. 125
David Weisberg*
Bruce Lubin*
Terry C. Moons*
Merv Roberts*
WHEELING ELEMENTARY SCHOOL DISTRICT 21
Pamela Becker Dean*
Jeffrey Richard Battinus
Staci Allan*