High school scores for April 13
Saturday, Apr 13
Baseball
Addison Trail 6, Proviso West 3
Antioch 5, Wilmot (WI) 4
Barrington 5, Maine South 2
Buffalo Grove 3, Glenbrook South 2
Cary-Grove 11, Deerfield 8
Downers Grove South 2, Downers Grove North 1
Fenwick 7, IC Catholic Prep 1
Geneva 3, Oswego East 2
Glenbard West 13, Morton 3 (6 Inn.)
Glenbrook North 12, Fremd 2
Grant 10, Hononegah 9
Hampshire 14, Larkin 4 (6 Inn.)
Harvest Christian 11, Christian Liberty 0 (3 Inn.)
Harvest Christian 16, Christian Liberty 1 (3 Inn.)
Huntley 5, Lake Zurich 3
Lake Park 11, Hersey 6
Lakes 12, Woodstock 2
Marmion Academy 4, DeLaSalle 3
Montini 8, Aurora Cental Catholic 0
Mundelein 10, Highland Park 0 (5 Inn.)
New Trier 7, Prospect 0
Palatine 10, Burlington Central 4
Plainfield South 8, St. Charles East 4
Prairie Ridge 9, Grayslake Central 1
St. Charles North 7, Libertyville 3
St. Francis 10, Leo 0 (6 Inn.)
Stevenson 9, South Elgin 5
Streamwood 21, Fenton 6
Timothy Christian 9, Lisle 4
Warren 14, St. Viator 8
Wauconda 14, Aurora Christian 3 (5 Inn.)
Westminster Christian 18, South Beloit 4 (5 Inn.)
Westminster Christian 9, South Beloit 5
Westmont 12, Newark 1 (5 Inn.)
Wheeling 8, Grayslake North5
York 5, Leyden 2
Yorkville 13, Metea Valley 7
Softball
Antioch Invite
Antioch 6, Guildford 5
Antioch 7, McHenry 0
Antioch 7, Richmond-Burton 3
Jacobs 3, Guildford 1
Richmon-Burton 4, Jacobs 3
Larkin Slugfest
Burlington Central 8, Hampshire 7 (Title)
Dundee-Crown 2, Bartlett 0
Hampshire 16, Harvest Christian 1 (5 Inn.)
St. Edward 25, Harvest Christian 12 (5 Inn.)
Bartlett 15, St. Edward 1 (5 Inn.)
Larkin 7, St. Edward 3
Marengo Invite
Huntley 11, Harvard 0 (5 Inn.)
Huntley 17, Lincoln-Way Est 5 (6 Inn.)
Warren 9, Marengo 3
Warren 21, Oswego East 3
Vernon Hills Triangular
Vernon Hills 5, Grant 3
Palatine 9, Vernon Hills 0
Grant 2, Palatine 0
Others
Aurora Central Catholic 8, IC Catholic Prep 5
Crystal Lake Central 8, LaSalle-Peru 6
Evanston 12, Rolling Meadows 0 (5 Inn.)
Glenbard East 6, Batavia 1
Glenbard West 15, Schaumburg 5
Grayslake Central 13, Glenbrook South 9
Leyden 4, Lane Tech 3
Maine South 9, York 3
Marian Catholic 11, St. Viator 9
Metea Valley 2, Glenbard North 1
Nazareth 10, Carmel 4
Neuqua Valley 11, Lockport 10
Niles West 14, Elk Grove 11
Plainfield Central 7, Lakes 2
Prairie Ridge 7, Geneva 1
Prospect 4, Stevenson 1
South Elgin 2, Lockport 1
South Elgin 18, Neuqua Valley 3 (4 Inn.)
Springfield 5, Addison Trail 2
St. Charles East 10, Plainfield North 2
St. Charles East 8, Oak Park-River Forest 7
St. Charles North 15, Naperville Central 2
St. Viator 4, Marian Catholic 1
Wauconda 11, Cary-Grove 1 (5 Inn.)
Wauconda 8, Cary-Grove 2
Westmont 18, Cristo Rey 1 (3 Inn.)
Wheaton North 20, West Aurora 9
Girls soccer
Body Armor Series
Aurora Central Catholic 5, Victoria Soto 0
Boylan Catholic 3, Maine South 1
Crystal Lake Central 2, Wheaton Warrenville South 1
Crystal Lake South 4, Elgin 2
Elk Grove 3, De La Salle 2
Fenwick 1, South Elgin 1 (Fenwick wins PKs)
Glenbard North 6, Pritzker 2
Kaneland 7, Oak Forest 0
Metea Valley 4, Lincoln-Way Central 1
Plainfield Central 8, Carmel 5
Warren 3, St. Viator 3 (Warren wins PKs)
Wheaton Academy 3, Geneseo 2
Malnati's Classic
Glenbrook South 1, Libertyville 0
Evanston 1, Naperville North 0
Genoa-Kingston Tournament
Genoa-Kingston 3, Rosary 1
Genoa-Kingston 2, Westminster Christian 0
Westminster Christian 1, Hinckley-Big rock 0
Plainfield North Classic
Dundee-Crown 1, Aurora East 1
Bartlett 2, Lincoln-Way West 0
Glenbard West 1, Andrew 0
Plainfield North 3, Geneva 0 (Championship)
Others
Barrington 3, Fremd 0
Batavia 2, West Chicago 1
Crystal Lake South 4, Elgin 2
Evanston 1, Naperville North 0
Hampshire 7, Harlem 1
Hinsdale South 7, Reavis 0
Jacobs 7, Marengo 0
Lakes 2, Mundelein 2
Lemont 3, Glenbard South 0
Lisle 3, Stillman Valley 0
Lockport 4, Naperville Central 0
St. Charles East 2, Belleville East 2
St. Charles East 4, Alton 0
Boys track
Belvidere Buccaneer Invite
1. Woodstock North 125, 2. Larkin 96, 3. Galena 92.5, 4. Rockford Christian 79, 5. Rockford Jefferson 71, 6. Carmel 68, 7. Belvidere 54, 8. Johnsburg 35.5, 9. Rockford Lutheran 31, 10. Northridge Prep 29, 11. Marian Central 9
Buffalo Grove Invite
1. New Trier 172.5, 2. Belvidere North 131, 3. Prospect 117, 4. Glenbrook South 98.5, 5. Conant 56, 6. Crystal Lake Central 48, 7. Woodstock 33, 8. Buffalo Grove 26
Downers Grove South's Bud Mohns Invite
1. Lake Park 152, 2. Bolingbrook 145, 3. Downers Grove South 97.5, 4. Hinsdale Central 86, 5. York 55, 6. Andrew 54.5, 7. Sterling 27, 8. Hinsdale South 23, 9. Morton 19, 9. Payton 19, 11. Niles West 16, 12. Plainfield Central 6
Elgin/Bartlett Invite
1. Loyola Academy 130, 2. Schaumburg 90, 3. Glenbrook North 79, 4. Prairie Ridge 69, 5. Joliet Central 58, 6. Aurora East 53, 7. Hampshire 51, 8. Notre Dame 50, 9. Bartlett 39, 10. Addison Trail 24, 11. Elmwood Park 21, 12. Elgin 16, 12. Montini 16, 14. Streamwood 5, 15. Elgin Academy 1
Geneva's Mike VanDeveer Invite
1. St. Charles North 108, 2. Geneva 92, 3. Burlington Central 72, 4. Lake Zurich 70, 5. Reavis 38, 6. West Chicago 11
Lanphier Invite
1. Normal University 71, 1. Pekin 71, 3. Springfield 66, 4. Pleasant Plains 64, 5. Springfield Southeast 50, 6. Champaign Centennial 46, 6. Mundelein 46, 8. Bloomington 42, 9. Taylorville 39, 10. Decatur Eisenhower 28, 11. Sacred Heart-Griffin 27, 12. Rochester 8
Marengo's Ed Reeves Invite
1. Richmond-Burton 175, 2. Crystal Lake South 118, 3. Marengo 113, 4. North Boone 76, 5. Harvard 62
Metea Valley Mustang Invite
1. Plainfield North 175, . Naperville Central 138, 3. Downers Grove North 100, 4. Metea Valley 68, 5. Warren 62, 6. Dundee-Crown 60, 7. Marmion Academy 34, 8. Plainfield East 17
Minooka Invite
1. Oak Park-River Forest 112, 2. Homewood-Flossmoor 90, 3. Minooka 77, 4. Neuqua Valley 66, 5. Normal Community West 48, 6. Evanston 40, 7. Oswego 37, 8. Huntley 34, 9. Batavia 33, 10. Kaneland 30, 11. Waubonsie Valley 27, 12. Lockport 26, 13. Sandburg 24, 13. Plainfield South 24, 15. Lyons 18, 16. Lincoln-Way Central 16
Vernon Hills Invite
1. Vernon Hills 86, 2. Libertyville 80, 3. Deerfield 75.5, 4. McHenry 63, 4. Wheeling 63, 6. Lake Forest 52.5, 7. Elk Grove 45
West Aurora's John Bell Invite
1. West Aurora 123, 2. Thornton 91, 3. Joliet West 79, 4. Lincoln-Way West 66, 5. Willowbrook 56, 6. Aurora Central Catholic 45, 7. Thornwood 43, 8. Thornridge 17, 9. Proviso West 16, 10. South Elgin 14, 11. St. Laurence 4
Others
Palatine 100, Fremd 46
Girls track
Belvidere Buccaneer Invite
1. Woodstock 130, 2. Woodstock North 111, 3. Johnsburg 95, 4. Rockford Lutheran 78, 5. Belvidere 70, 6. Rockford Christian 64, 7. Rockford Jefferson 41, 8. Larkin 38, 9. Marian Central 33, 10. St. Viator 27
Geneva's Mike VanDeveer Invite
1. Geneva 122, 2. Burlington Central 78, 2. St. Charles North 78, 4. Taft 30, 5. West Chicago 22
Joliet West Invite
1. Joliet West 150, 2. Fremd 140.5, 3. Plainfield South 114, 4. South Shore International College Prep 98.5, 5. Bloom Twp. 71.5, 6. Marian 49.5, 7. Evergreen Park 37.5, 8. King 12.5
Marengo's Ed Reeves Invite
1. Warren 140, 2. Richmond-Burton 139, 3. Marengo 115, 4. Harvard 91, 5. North Boone 40, 6. South Beloit 8
Rollie Morris Invitational
1. Bureau Valley 116, 2. Princeton 100, 3. Amboy 93, 4. Lowpoint-Washburn 65.5, 5. Aurora Central Catholic 57, 6. St. Bede 54, 7. Mendota 40, 8. Stillman Valley 31, 8. Streator 31, 10. Fieldcrest 27, 11. Somonauk 26.5, 12. Spring Valley Hall 15, 13. Ashton-Franklin Center 6
Schaumburg Invite
1. Schaumburg 111, 2. Hononegah 106, 3. St. Ignatius College Prep 101, 4. Dundee-Crown 83, 5. York 75, 6. Crystal Lake South 63, 7. South Elgin 51, 8. Grayslake North 48, 9. Streamwood 27, 10. Wauconda 23, 11. Maine East 13
St. Laurence Invite
1. St. Laurence 180.5, 2. Mother McAuley 129.5, 3. Rosary 71, 4. Providence Catholic 37
Vernon Hills Invite
1. Lake Forest 105, 2. McHenry 86.33, 3. Vernon Hills 78, 4. Elk Grove 70, 5. Libertyville 63, 6. Grayslake Central 40.67, 7. Deerfield 19, 8. Ridgewood 3
Boys gymnastics
Wheaton Warrenville South's Donaldson Invite
1. Wheaton Co-Op 155.050, 2. Lyons 153.100, 3. Glenbard West 146.300, 4. Naperville North 142.750, 5. Lake Park 136.850, 6. Naperville Central 133.150, 7. Glenbard North 130.150, 8. Niles West 122.050, 9. Hinsdale South 111.400, 10. Glenbrook North 109.850
Boys lacrosse
Barrington 10, St. Charles North 2
Deerfield 17, Lakes 4
Fremd 10, Maine South 6
Glenbrook North 12, Hersey 4
Huntley 23, Grant 4
Lake Zurich 16, Prairie Ridge 3
Libertyville 21, McHenry 0
Lockport 9, South Elgin 8
Minooka 8, Conant 7
Neuqua Valley 14, St. Rita 5
Rolling Meadows 17, Crystal Lake South 8
St. Charles East 9, Lyons 8
St. Francis 11, Glenbard North/South 4
St. Viator 14, Mukwonago 0
Vernon Hills 7, Carmel 6
Wheaton North 11, Naperville North 9
Girls lacrosse
Carmel 15, Oak Park-River Forest 7
Hinsdale Central 9, Carmel 8
Maine South 21, Neuqua Valley 5
Naperville Central 17, Plainfield East 4
St. Charles East 13, Lyons 7
Warren 14, Deerfield 10
Boys volleyball
Wheaton Warrenville South Invite
Gold Championship
Loyola d. Oswego 29-27, 25-15
Lake Park d. Wheaton North 17-25, 25-21, 25-15
Sandburg d. Wheaton Warrenville South 16-25, 25-19, 25-21
Lincoln-Way West d. Belleville E. 25-12, 27-25
Loyola d. Lake Park 25-18, 15-25, 25-15
Lincoln-Way West d. Sandburg 25-20, 26-28, 25-19
Sandburg d. Lake Park 25-23, 29-31, 25-23 (3rd Gold)
Loyola d. Lincoln-Way West 25-18, 25-21 (1st Gold)
Gold Consolation
Wheaton North d. Oswego 25-13, 25-12
Belleville East d. Wheaton Warrenville South 21-25, 25-22, 25-21
Wheaton Warrenville South d. Oswego 25-22, 25-17 (7th Gold)
Wheaton North d. Belleville East 22-25, 27-25, 25-17 (5th Gold)
Silver Championship
Glenbrook North d. St. Charles North 25-14, 25-15
Minooka d. Neuqua Valley 25-22, 25-18
Lincoln-Way Central d. St. Charles East 29-27, 21-25, 25-18
Lane Tech d. Yorkville 25-23, 25-16
Gllenbrook North d. Minooka 25-22, 25-20
Lane Tech d. Lincoln-Way Central 25-22, 16-25, 25-22
Lincoln-Way Central d. Minooka 19-25, 25-16, 25-21 (3rd Silver)
Glenbrook North d. Lane Tech 25-13, 15-19 (1st Silver)
Silver Consolation
St. Charles North d. Neuqua Valley 26-24, 25-16
St. Charles East d. Yorkville 25-23, 25-23
Yorkville d. Neuqua Valley 21-25, 25-23, 25-19 (7th Silver)
St. Charles North d. St. Charles East 25-22, 25-21 (5th Silver)
Bronze Championship
Rolling Meadows d. Bishop McNamara 25-20, 25-19
Payton d. Naperville Central 17-25, 25-22, 25-19
Fremd d. St. Rita 25-18, 25-19
Metea Valley d. Plainfield North 25-18, 25-17
Rolling Meadows d. Payton 25-19, 26-28, 25-23
Fremd d. Metea Valley 26-24, 25-15
Metea Valley d. Payton 25-20, 25-19 (3rd Bronze)
Fremd d. Rolling Meadows 25-17, 25-17 (1st Bronze)
Bronze Consolation
Naperville Central d. Bishop McNamara 25-13, 25-16
Plainfield North d. St. Rita 25-17, 19-25, 25-13
St. Rita d. Bishop McNamara 25-15, 25-22 (7th Bronze)
Plainfield North d. Naperville Central 25-16, 28-26
Addison Trail Tournament
Nazareth d. Addison Trail 25-16, 25-21
Wheaton Academy d. Nazareth Academy 28-26, 25-11
Maine West d. Nazareth Academy 25-18, 25-23
Maine West d. Addison Trail 23-25, 25-21, 25-17
Maine West d. Wheaton Academy 25-18, 25-15
Lake County Invite
Carmel d. Lake Forest 25-17, 25-14
Carmel d. Lakes 19-25, 25-14, 15-11
Deerfield d. Carmel 25-22, 16-25, 25-19
Grant d. Lakes 25-18, 26-24
Lake Zurich d. Grayslake Central 25-20, 25-21
Lake Zurich d. Lakes 25-20, 25-20
Lakes d. Carmel 23-20, 23-25, 25-11
Mundelein d. Stevenson 25-17, 15-25, 25-23
Mundelein d. Deerfield 25-17, 25-20
Niles North d. Fenton 25-20, 25-12
Niles North d. St. Viator 25-20, 25-17
Stevenson d. Carmel 27-25, 29-27
Lake Zurich d. Mundelein 25-12, 25-16 (Gold Championship)
Stevenson d. Grant 25-20, 25-18 (Silver Championship)
Streamwood Invite
Huntley d. Belvidere 25-19, 25-23
Althoff Catholic d. Elgin 25-15, 25-19
Althoff Catholic d. Belvidere 25-20, 22-25, 15-8
Streamwod d. Hoffman Estates 25-17, 25-15
Althoff Catholic d. Hoffman Estates 25-21, 25-21
Timothy Christian Quad
Timothy Christian d. Montini 25-15, 26-24
Oak Lawn d. Montini 25-20, 25-23
Montini d. Proviso West 25-17, 17-25, 15-4
Others
York d. Roncalli (IN) 22-25, 25-19, 15-11
Boys water polo
Barrington Invite
Lincoln-Way East 12, Barrington 4
Barrington 14, McHenry 3
Deerfield Quad
Palatine 15, Evanston 6
Palatine 14, Deerfield 8
Palatine 13, Libertyville 2
Deerfield 5, Libertyville 4
Evanston 10, Libertyville 9
Fremd Quad
Fremd 7, Loyola 4
Fremd 17. Curie 10
Fremd 6, Neuqua Valley 5
Shepard Invite
Bremen 10, Elk Grove 5
Naperville North/Naperville Central Best of the West Invite
Mundelein 8, Glenbrook South 5
Sandburg 10, Hinsdale Central 6
Naperville Central 16, Mundelein 8
Waubonsie Valley Warrior Invite
Niles West 12, Metea Valley 5
Waubonsie Valley 17, Niles West 5
Waubonsie Valley 12, Metea Valley 2
Waubonsie Valley 15, Highland Park 4
Others
Glenbrook North 10, Warren 8
Lockport 19, Warren 7
Oak Park-River Forest 19, Warren 9
Girls water polo
Elk Grove Invite
Elk Grove 10, Warren 5
Elk Grove 16, Leyden 4
Elk Grove 6, Maine East 5
Highland Park 16, Warren 5
Highland Park 8, Elk Grove 7
Highland Park 9, Warren 5
Leyden 7, Warren 7
Maine East 11, Highland Park 4
Maine East 15, Warren 4
Maine East 9, Leyden 4
Conant 11, Prospect 2
Maine West Invite
Maine West 11, Northside 17
Maine West 11, Bremen 9
Maine West 9, Fremd 8
Fremd 17, Northside 2
Mundelein Invite
Mundelein 12, Vernon Hills 2
Mundelein 9, Niles West 5
Glenbrook North 9, Mundelein 2
Stevenson Quad
Stevenson 16, Barrington 2
Stevenson 14, Naperville Central 3
Stevenson 14, Hersey 8
Upcoming
Monday, Apr 15
Baseball
Barrington at Hoffman Estates, 4:45 p.m.
Bartlett at Fenton, 4:30 p.m.
Batavia at St. Charles North, 4:30 p.m.
Buffalo Grove at Prospect, 4:45 p.m.
Burlington Cental at Crystal Lake Central, 4:30 p.m.
Cary-Grove at Jacobs, 4:30 p.m.
CRU at Christian Liberty, 4:30 .m.
Crystal Lake South at Hampshire, 4:30 p.m.
Downers Grove North at Oak Park-River Forest, 4:30 p.m.
Dundee Crown at McHenry, 4:30 p.m.
Elgin Academy at Latin, 4:30 p.m.
Elk Grove at Wheeling, 4:45 p.m.
Fenwick at IC Catholic Prep, 4:30 p.m.
Glenbard East at Elgin, 4:30 p.m.
Glenbard North at Wheaton Warrenville South, 4:30 p.m.
Hinsdale Central at Glenbard West, 4:45 p.m.
Hinsdale South at Proviso East, 4:30 p.m.
Hope Academy at Timothy Christian, 4:30 p.m.
Huntley at Prairie Ridge, 4:30 p.m.
Lake Park at Geneva, 4:30 p.m.
Larkin at East Aurora, 4:30 p.m.
Libertyville at Waukegan, 4:45 p.m.
Lyons at York, 4:30 p.m.
Maine East at Glenbrook North, 4:45 p.m.
Maine West at Evanston, 4:45 p.m.
Manteno at Lisle, 4:30 p.m.
Marian Central at Aurora Christian, 4:30 p.m.
Marmion Academy at DeLaSalle, 4:30 p.m.
Metea Valley at Waubonsie Valley, 4:30 p.m.
Montini at Aurora Central Catholic, 4:30 p.m.
Morton at Downers Grove South, 4:30 p.m.
Mundelein at Stevenson, 4:45 p.m.
Naperville Central at Neuqua Valley, 4:30 p.m.
Naperville North a DeKalb, 4:30 p.m.
Niles North at Maine South, 4:45 p.m.
Palatine at Fremd, 4:45 p.m.
Rochelle at Kaneland, 4:30 p.m.
Rolling Meadows at Hersey, 4:45 p.m.
Schaumburg at Conant, 4:45 p.m.
South Elgin at Glenbard South, 4:30 p.m.
St. Francis at Leo, 4:30 p.m.
St. Viator at Carmel, 4:30 p.m.
Vernon Hills at Deerfield, 4:45 p.m.
Warren at Lake Zurich, 4:45 p.m.
West Chicago at Streamwood, 4:30 p.m.
Wheaton Academy at St. Edward, 4:30 p.m.
Wheaton North at St. Charles East, 4:30 p.m.
Willowbrook at Addison Trail, 4:30 p.m.
Yorkville at West Aurora, 4:30 p.m.
Softball
Bartlett at East Aurora, 4:30 p.m.
Batavia at St. Charles North, 4:30 p.m.
Bishop McNamara at Wheaton Academy, 4:30 p.m.
Burlington Central at Prairie Ridge, 4:30 p.m.
Carmel at St. Viator, 4:30 p.m.
Cary-Grove at Huntley, 4:30 p.m.
Chicago Christian at Timothy Christian, 4:30 p.m.
Christian Liberty at Willows Academy, 4:30 p.m.
Crystal Lake Central at Jacobs, 4:30 p.m.
Crystal Lake South at McHenry, 4:30 p.m.
DeKalb at Naperville Central, 4:30 p.m.
Downers Grove South at Proviso East, 4:30 p.m.
Dundee Crown at Hampshire, 4:30 p.m.
Elgin at Streamwood, 4:30 p.m.
Fenton at Glenbard East, 4:30 p.m.
Fenwick at Benet, 4:30 p.m.
Fremd at Conant, 4:45 p.m.
Glenbard North at Wheaton Warrenville South, 4:30 p.m.
Glenbard South at Larkin, 4:30 p.m.
Glenbard West at York, 4:30 p.m.
Grayslake North at Harvard, 4:30 p.m.
Hersey at Elk Grove, 4:45 p.m.
Highland Park at Round Lake, 4:45 p.m.
Hinsdale South at Addison Trail, 4:30 p.m.
Lake Park at Geneva, 4:30 p.m.
Lake Zurich at Lake Forest, 4:45 p.m.
Libertyville at Mundelein, 4:45 p.m.
Lyons at Downers Grove North, 4:30 p.m.
Manteno at Lisle, 4:30 p.m.
Metea Valley at Naperville North, 4:30 p.m.
Neuqua Valley at Waubonsie Valley, 4:30 p.m.
Oak Park-River Forest at Hinsdale Central, 4:45 p.m.
Oswego East at West Aurora, 4:30 p.m.
Ottawa at Kaneland, 4:30 p.m.
Palatine at Hoffman Estates, 4:45 p.m.
Rolling Meadows at Prospect, 4:45 p.m.
Schaumburg at Barrington, 4:45 p.m.
St. Francis at St. Edward, 4:30 p.m.
St. Viator at Carmel, 4:30 p.m.
Vernon Hills at Johnsburg, 4:45 p.m.
Waukegan at Warren, 4:45 p.m.
West Chicago at South Elgin, 4:30 p.m.
Wheaton North at St. Charles East, 4:30 p.m.
Wheeling at Buffalo Grove, 4:45 p.m.
Willowbrook at Morton, 4:45 p.m.
Woodstock at Harvest Christian, 4:30 p.m.
Girls soccer
Elk Grove Invite, TBA
Grant, Maine South, Round Lake, St. Viator, Warren, Wauconda at BodyArmor Series at Olympic Park, TBA
Aurora Central Catholic, Glenbard North, Kaneland, Lake Park, Metea Valley, South Elgin St. Edward, Wheaton Academy, Wheaton Warrenville South at Body Armor Series (Olympic Park), TBA
Benet at Montini, 5 p.m.
Downers Grove North at Lyons, 4:30 p.m.
Fenton at Elmwood Park, 6 p.m.
Harvest Christian at Rosary, 4:30 p.m.
Hinsdale South at Leyden, 6:30 p.m.
Larkin at Westminster Christian, 4:30 p.m.
Oswego at Waubonsie Valley, 6 p.m.
Streamwood at Schaumburg, 4:30 p.m.
West Aurora at Yorkville, 4:30 p.m.
Boys track
Burlington Central, Crystal Lake South, Jacobs at Hampshire, 4:30 p.m.
Cary-Grove at Prairie Ridge, 4:30 p.m.
Grant at Lakes, 4:30 p.m.
Grayslake Central at North Chicago, 4:30 p.m.
Grayslake North at Round Lake, 4:30 p.m.
Libertyville at Lake Forest, 4:45 p.m.
Lisle at Seneca Invite, 4 p.m.
Mundelein at Lake Zurich, 4:45 p.m.
Stevenson, Warren at Zion-Benton, 4:45 p.m.
Wauconda at Antioch, 4:30 p.m.
Girls track
Cary-Grove at Crystal Lake Central, 4:30 p.m.
Crystal Lake South at McHenry, 4:30 p.m.
Dundee Crown, Prairie Ridge at Jacobs, 4:30 p.m.
Grant at Lakes, 4:30 p.m.
Grayslake Central at North Chicago, 4:30 p.m.
Grayslake North at Round Lake, 4:30 p.m.
Hampshire at McHenry, 4:30 p.m.
Huntley at Crystal Lake Central, 4:30 p.m.
Lake Forest, Waukegan at Libertyville Triangular, 4:45 p.m.
Lake Zurich at Mundelein, 4:45 p.m.
Lisle at Seneca Invitational, 4 p.m.
Neuqua Valley at DeKalb, 4 p.m.
St. Edward at Elgin, 4:30 p.m.
Stevenson, Zion-Benton at Warren, 4:45 p.m.
Wauconda at Antioch, 4:30 p.m.
Boys lacrosse
Andrew at Downers Grove South, 7 p.m.
Barrington at Conant, 7 p.m.
Buffalo Grove at Elk Grove, 5:30 p.m.
Dundee-Crown at Wauconda, 5:30 p.m.
Neuqua Valley at Naperville Central, 7 p.m.
Palatine at Fremd, 7 p.m.
Plainfield North at Kaneland, 4:30 p.m.
Prairie Ridge at Grayslake North, 7 p.m.
Rolling Meadows at Hersey, 6:15 p.m.
Schaumburg at Hoffman Estates, 7 p.m.
South Elgin at Carmel, 7 p.m.
St. Charles East at Wheaton Warrenville South, 7 p.m.
St. Charles North at Geneva, 7 p.m.
Wheeling at Prospect, 7 p.m.
York at Oak Park, 7 p.m.
Girls lacrosse
Benet at Lake Forest, 7 p.m.
Conant at Barrington, 6:15 p.m.
Elk Grove at Buffalo Grove, 7 p.m.
Fremd at Palatine, 6:30 p.m.
Geneva at Neuqua Valley, 6:30 p.m.
Glenbard West at Naperville North, 7 p.m.
Hersey at Rolling Meadows, 7 p.m.
Hoffman Estates at Schaumburg, 7 p.m.
Huntley at St. Charles East, 6 p.m.
Metea/Waubonsie Valley Co-op at Streamwood, 4:30 p.m.
Montini at Providence Catholic, 5 p.m.
Naperville Central at St. Francis, 6 p.m.
St. Ignatius at York, 5:30 p.m.
Boys tennis
Bartlett at Dundee Crown, 4:30 p.m.
Carmel at Crystal Lake Central, 4:30 p.m.
Glenbard North at Elgin, 4:30 p.m.
Huntley at Hononegah, 4:30 p.m.
Larkin at Kaneland, 4:30 p.m.
Libertyville at Vernon Hills, 4:30 p.m.
Lincoln Way East at Metea Valley, 4:30 p.m.
McHenry at Grayslake North, 6:30 p.m.
Naperville Central at Downers Grove South 4:30 p.m.
Neuqua Valley at Oswego East, 4 p.m.
New Trier at Stevenson, 4:45 p.m.
Palatine at Lake Zurich, 4:45 p.m.
Plainfield Central at West Chicago, 4:30 p.m.
Proviso East at Maine West, 4:30 p.m.
St. Francis at DePaul College Prep, 4:30 p.m.
University at Hinsdale South, 4:30 p.m.
Warren at Grayslake Central, 4:30 p.m.
Wheaton Academy at Timothy Christian, 4:30 p.m.
Boys volleyball
Downers Grove North at Riverside-Brookfield, 5:30 p.m.
Elmwood Park at Rolling Meadows, 6 p.m.
Glenbard North at Glenbard South, 5:30 p.m.
Grant, Lakes at Vernon Hills, 6 p.m.
Hersey at Stevenson, 6 p.m.
Hinsdale South at St. Laurence, 6:30 p.m.
Lake Zurich at Palatine, 6 p.m.
Larkin at IMSA, 7 p.m.
Maine East at Niles North, 6 p.m.
Mundelein at Antioch Triangular, 5 p.m.
Niles West at Maine West, 6 p.m.
Romeoville at Waubonsie Valley, 5:30 p.m.
Schaumburg at Bartlett, 5:30 p.m.
South Elgin at Metea Valley, 5:30 p.m.
Streamwood at Hoffman Estates, 6 p.m.
Waukegan at Round Lake, 6 p.m.
Wheaton Academy at Ridgewood, 5:30 p.m.
Wheaton Warrenville South at Neuqua Valley, 5:30 p.m.
Wheeling at Zion-Benton, 6 p.m.
Boys water polo
Barrington at Conant, 6:15 p.m.
Buffalo Grove at Vernon Hills, 6 p.m.
Hinsdale Central, York at Naperville North/Naperville Central Best of the West Invite, 8 a.m.
Metea Valley, St. Charles East at Waubonsie Valley Warrior Invite, 8 a.m.
Mundelein at Deerfield, 6 p.m.
Neuqua Valley at Fremd Quad, 8 a.m.
Rolling Meadows at Maine East, 5 p.m.
Warren at Riverside-Brookfield, 5:30 p.m.
Wheeling at Lake Forest, 5 p.m.
Girls water polo
Conant at Barrington, 7 p.m.
Evanston at Maine West, 6 p.m.
Maine East at St. Charles East, 5 p.m.
Maine South at Fremd, 6 p.m.
New Trier at Hersey, 6 p.m.
Vernon Hills at St. Charles North, 6:30 p.m.
Girls badminton
Hinsdale South Hornet Invite, 8 a.m.
Libertyville at Evanston, 4:30 p.m.
Naperville Central at Stevenson, 8 a.m.
Naperville North at York Invite, 8 a.m.
Niles North at Warren, 4:45 p.m.
St. Charles North at Palatine Invite, TBA
Waubonsie Valley at Lyons Quad, 8 a.m.
Zion-Benton at Barrington, 5:30 p.m.