Baseball scoreboard: Monday, April 2 results
*
Baseball scoreboard: Monday, April 2 results
*
Dundee-Crown 8, Hampshire 4 (susp. in 7th)
*
MUNDELEIN 11, ZION-BENTON 1 (5 inn.)
Mundelein 343 10 -11-9-0
Zion-Benton 000 01 -1-4-5
2B: Mund: Breitenreiter.
3B: Patel.
WP: Sanchez.
*
VERNON HILLS 6, bOYLAN cATHOLIC 1
2B: VH: Wizceb; BC: Newton.
WP: Wizceb; LP: Dmochowski.
*
GRAYSLAKE CENTRAL 11, NILES NORTH 0 (5 INN.)
Niles North 000 00 -0-2-0
Grayslake Central 033 5x -11-8-9
2B: GC: Stoffel.
WP: Strum.
*
Huntley 1, CL Central 0
CL Central 000 000 0 -0-4-0
Huntley 001 000 x -1-3-0
2B: H - Goldstein, Talesky; WP: Morgan; SV: Rumachik.
*
Prairie Ridge 6, Cary-Grove 5 (8 inn.)
Prairie Ridge 050 000 01 -6-11-3
Cary-Grove 122 000 00 -5-6-0
2B: PR - Listi, Stetz; C-G - Atkins, Ignoffo, Layshock; WP: Pecoraro; LP: Riehman; SV: Harris.
*
Burlington Central 5, Marengo 4
Burlington Central 300 002 0 -5-9-3
Marengo 100 003 0 -4-5-3
2B: M - Peters, Lasota; BC - Scott; HR: BC - McKermitt; WP: Dinges; LP: Smith; SV: Perez.
*
McHenry 6, CL South 0
McHenry 301 100 1 -6-8-0
CL South 000 000 0 -0-7-2
2B: Kaminski; WP: Gillund; LP: Lang.
*
Jacobs 8, DeKalb 1
DeKalb 000 001 0 -1-3-2
Jacobs 202 400 x -8-7-1
2B: J - Klein, Vincent; HR: J - Wegner; WP: Murray; LP: Sykes.
*
Elgin 1, St. Edward 0
St. Edward 000 000 0 -0-3-2
Elgin 000 010 0 -1-4-0
WP: Turner; LP: Schimbke.
*
West Aurora 8, Westmont 2
Westmont 000 020 0 -2-5-4
West Aurora 402 011 x -8-8-4
2B: W - Risden; WA - Rivera; HR: W - Mostafa; WP: Tomas; LP: Marotta.
*
Aurora Christian 18, Lisle 4
Lisle 000 40 -4-6-1
Aurora Christ. 089 1X -18-11-0
2B: L: Cracco. AC: Tickel; WP: Kuntzendorf.
*
Benet 6, Marmion 1
Benet 002 202 0 -6-9-0
Marmion 000 010 0 -1-4-1
2B: B: Berry; WP: Perry LP: Ruddy.
*
Downers Grove North 12, Proviso West 0
Proviso West 000 00 -0-2-5
Downers North 732 0X -12-7-0
3B: DGN: Carr, Drohan, Cogger; HR: DGN: Demos. WP: Bacarella.
*
Downers Grove south 6, Addison Trail 1
Addison Trail 000 010 0 -1-5-0
Downers South 000 015 X -6-9-4
2B: DGS: Hanek; 3B: DGS: Stellato; HR: DGS: Garland. WP: Growley LP: Daudelin.
*
Glenbard East 10, Glenbard South 7
Glenbard East 002 070 0 -10-10-3
Glenbard South 200 040 X -7-9-4
2B: GE: Bushka, Crackel, Glennon, Oberli. GS: Atkinson, Barnick; WP: Westerhoff LP: Paprota.
*
Hinsdale South 5, Willowbrook 0
Hinsdale South 100 200 20 -5-7-0
Willowbrook 000 000 0X -0-5-1
3B: HS: Klepacz; WP: Collucci LP: Mintz.
*
IC Catholic prep 3, Fenton 0
Fenton 000 000 0 -0-6-0
IC Catholic Prep 100 200 X -3-4-3
2B: F: Doliente. IC: Enright; WP: West LP: Beecroft.
*
Lyons Township 2, Hinsdale Central 1
Hinsdale Centr. 000 000 1 -1-4-1
Lyons 001 000 1 -2-5-0
2B: HC: Jurack, Mercurio; HR: HC: Head. LP: Head.
*
Naperville Central 10, Glenbard North 4
Naperville Centr. 303 103 0 -10-11-2
Glenbard North 000 003 1 -4-5-1
2B: NC: Lindmark, Grafen. GN: Rotondo; 3B: NC: Thorne; HR: NC: Carlsen, Hojnar. WP: Suchevits LP: Marron.
*
Naperville north 11, Romeoville 3
Romeoville 000 021 0 -3-5-3
Naperville North 214 301 X -11-10-3
2B: R: Riley. NN: Bruebach, Whitley; WP: Whitley LP: Horvath.
*
Oak park-River Forest 4, Glenbard West 1
OPRF 000 002 2 -4-6-1
Glenbard West 000 010 0 -1-2-1
HR: OPRF: Holderfield. LP: Fenske.
*
Timothy Christian 4, Walther Christian 3
Walther Christ. 102 000 0 -3-3-4
Timothy Christ. 000 130 X -4-5-4
2B: TC: Gwaltney, Statnon; WP: Allen LP: Gibler.
*
West Aurora 8, Westmont 2
Westmont 000 020 0 -2-7-4
West Aurora 402 011 X -8-7-2
2B: WA: Rivera; HR: W: Mostafa. WP: Tomas LP: Marotta.
*
West Chicago 6, Waubonsie Valley 1
West Chicago 000 400 2 -6-5-0
Waubonsie Vall. 100 000 0 -1-6-3
2B: WC: McHenry, Natzke. WV: Bebar; HR: WC: Sawicki. WP: Bartlett LP: Lemmons.
*
York 10, Proviso West 0
York 401 50 -10-15-1
Proviso East 000 00 -0-0-3
2B: Y: Ross, Scalzitti; 3B: Y: Steinnorth; HR: Y: Pastuovic, Steinorth. WP: Judge.
*
conant 12, bartlett 6
Bartlett 004 020 0 - 6-12-4
Conant 570 000 x -12-11-2
2B: Bart: Frieri, Angelone, Young.
WP: Majer; LP: Young.
*
carmel 5, prospect 4
Carmel 131 000 0 -5-11-0
Prospect 012 001 0 -4-10-2
2B: Car: Ehrens, Galdoni. HR: Car: Ehrens.
WP: Galdoni; LP: Malczewski.
*
Fremd 8, Glenbrook South 7
Glenbrook S. 120 220 0 -7-8-1
Fremd 103 013 x -8-6-3
2B: GBS: Farber, Mathein, Snow; Fremd: Wingen.
3B: Fremd: Wingen.
HR: Fremd: Wingen.
WP: Statz; LP: O'Hara.
*
rolling meadows 6, maine south 5
Rolling Meadows 113 100 x -6-2-3
Maine South 200 102 x -5-6-6
2B: RM: Marucci; MS: Vasclopulos.
WP: Kane; LP: Chovani. Save: Pardini
*
st. viator 2, elk grove 0
Elk Grove 000 000 0 -0-2-1
St. Viator 000 110 x -2-4-0
2B: EG: Crimmins. HR: StV: Zawilenski.
WP: Hellgeth; LP: Singsank.
*
Evanston 8, Buffalo Grove 1
Buffalo Grove 000 001 0 -1-8-2
Evanston 400 022 x -8-5-0
WP: Haack; LP: Constertina.
*