Boys wrestling scoreboard: Thursday, Feb. 15 results
Boys wrestling scoreboard: Thursday, Feb. 15 results
*
Class 3A quarterfinal pairings
106
D.Durlacher (Mundelein) vs. N.Vasquez (Montini)
D.Sotelo (Marmion Acad.) vs. D.Amico (Plainfield North)
J.Rundell (Oak Park-River Forest) vs. M.Kaminski (Lockport)
J.Koderhandt (Belleville West) vs. C.Drousias (Mt. Carmel)
113
D.Ragusin (Montini) vs. M.Ramos (Lockport)
E.Silva (Plainfield South) vs. N.Cummings (Downers Grove N.)
S.Spencer (Huntley) vs. C.Frazier (Glenbard West)
M.Jaffe (Marmion Acad.) vs. N.Surtin (Edwardsville)
120
J.Melendez (Montini) vs. N.Bolivar (Oak Park-River Forest)
A.Molton (Conant) vs. J.Vandervere (Warren)
B.Anderson (St. Charles East) vs. T.Frezza (Stevenson)
J.Harrier (Jacobs) vs. T.Ford-Melton (Chicago Hts. Marian)
126
R.Precin (Andrew) vs. Z.Spencer (Huntley)
R.Durlacher (Mundelein) vs. J.Suarez (Wheaton North)
F.Lopez (DeKalb) vs. D.Burnoski (Montini)
C.Gaynor (Mt. Carmel) vs. L.Odom (Edwardsville)
132
R.Woods (Montini) vs. D.Johnson (Rockford East
K.Conway (Barington) vs. R.Heller (Chicago Ht. Marian)
E.Bolivar (Oak Park-R.Forest) vs. J.Koderhandt (Belleville W.)
P.Nolan (Sandburg) vs. D.Pucino (Libertyville)
138
T.Chumbley (Marmion Acad.) vs. N.Derain (St. Charles East)
D.Ambrose (Providence Cath.) vs. P.Sims (Metea Valley)
G.Bass (Belleville W.) vs. F.Mayora (Montini)
J.Dado (Marist) vs. H.Heller (Chicago Hts. Marian)
145
K.Coleman (Mt. Carmel) vs. C.Reimer (Fremd)
J.Roberts (Yorkville) vs. J.Tinajero (Marmion Acad.)
P.Ryan (New Trier) vs. L.Drury (Hinsdale Central)
J.Stiles (Montini) vs. G.Hughes (Oswego)
152
W.Lewan (Montini) vs. C.Komitas (DeKalb)
J.Tangen (New Trier) vs. J.Chapman (Oak Park-R.Forest)
Z.Reese (Lockport) vs. P.Daum (Marmion Acad.)
A.Breen (Mt. Carmel) vs. M.Hartman (Barrington)
160
C.Smith (Providence Cath.) vs. D.Ferrante (Huntley)
B.Gross (Marmion Acad.) vs. M.Donatelli (Geneva)
J.Shinhoster (Barrington) vs. A.Swanson (Oswego)
A.Marre (Glenbard North) vs. M.Ortiz (Montini)
170
N.Jimenez (Marmion Acad.) vs. J.Boumans (Neuqua Valley)
J.Pullen (Joliet West) vs. G.Matar (Naperville North)
A.Assad (Glenbard North) vs. A.Suleiman (Stagg)
R.Vedner (Prospect) vs. J.Bond (O'Fallon)
182
J.Jessen (Willowbrook) vs. J.Punzel (Naperville Central)
J.Leske (McHenry) vs. N.Mihajlovich (Lincoln-Way East)
T.Swier (Montini) vs. J.Halvorsen (Maine South)
N. Stemmet (Yorkville) vs. L.Kvien (Mundelein)
195
P.Christensen (Montini) vs. B.Stemmet (Yorkville)
J.Meyer (Barrington) vs. D.Lee (Lake Park)
C.Goodman (Deerfield) vs. S.Villalobos (Downers Grove S.)
E.Osit (Oak Park-River Forest) vs. B.Dahnweih (DeKalb)
220
M.Hennessey (Plainfield North) vs. R.Abraham (Evanston)
C.Skryd (Glenbard West) vs. J.Nako (Eisenhower)
C.Koeppel (Cary-Grove) vs. J.Anderson (Edwardsville)
T.Gustafson (Plainfield Central) vs. Q.Terry (Glenbard North)
285
A.Cassioppi (R-Hononegah) vs. D.O'Roourke (Lincoln-Way E.)
N.Skentzos (Lincoln-Way West) vs. I.Ziegle (Dundee-Crown)
J.Griffin (Homewood-Flossmoor) vs. J.Cooper (Wheaton Warrenville South)
E.Smith (Downers Grove North) vs. J.Hull (St. Charles East)
*