High school sports scores for March 21
Baseball
Aurora Central Catholic 10, Indian Creek 7
Bartlett 11, Glenbard West 4
Crystal Lake South 25, Harvard 8 (4 Inn.)
Downers Grove South 3, Lockport 3 (7 Inn.)
Downers Grove North 11, Wheaton Warrenville South 0 (5 Inn.)
Geneva 5, Yorkville 4
Glenbard East 15, West Aurora 9
Glenbrook South 5, Stevenson 3
Grant 4, Crystal Lake Central 2 (7 Inn.)
Hampshire 14, Rockford Jefferson 0 (5 Inn.)
Hoffman Estates 14, Fenton 7
Huntley 7, St. Charles East 4
Lane Tech 7, Maine South 2
Lincoln Way East 4, Montini 0
Maine East 8, Ridgewood 4
Marmion Academy 2, DeKalb 0
Metea Valley 10, Elgin 0 (5 Inn.)
Minooka 7, Batavia 1
Providence Catholic at St. Charles North, 6 p.m, ppd.
Rockford Lutheran 3, St. Edward 2
West Chicago 5, Addison Trail 3
Westminster Christian 8, Northridge Prep 7
Wheaton Academy 8, Glenbard South 3
York 4, Waubonsie Valley 2
Softball
Barrington Spring Fling Tournament
Antioch 14, Hononegah 1
Barrington 14, Lake Zurich 0
Others
Bartlett 8, Cary-Grove 2
Elmwood Park 14, Maine East 0 (5 Inn.)
Hinsdale South 12, Ridgewood 0 (5 Inn.)
Indian Creek 9, Aurora Christian 8
Maine South at Buffalo Grove, can.
Montini 6, York 5
Naperville Central 11, Bolingbrook 2
West Chicago 10, Waubonsie Valley 0 (5 Inn.)
Girls soccer
Batavia 7, Streamwood 0
Benet 3, Nazareth 0
Conant 3, Elgin 0
Crystal Lake South 2, Sycamore 0
Fenwick 3, Maine South 1
Geneva 1, Neuqua Valley 0
Hersey 1, Burlington Central 0
Jacobs 3, Grant 2
Lake Zurich 1, Vernon Hills 1
Montini 2, Lake Park 1
Riverside-Brookfield 1, Glenbard South 0
South Elgin 8, Hampshire 1
St. Charles East 1, Plainfield North 0
St. Charles North 5, Loyola 1
St. Viator 4, Dundee-Crown 0
Warren 5, McHenry 0
West Chicago 3, Yorkville 0
Wheaton Academy 0, Cary-Grove 0
Wheaton Warrenville South 3, Oswego East 2
York 3, Downers Grove South 0
Girls track
Glenbard North Quad
1. Glenbard North 106.33, 2. Lake Park 61.67, 3. Bartlett 31, 4. Addison Trail 29
Boys gymnastics
Leyden 118.600, Hinsdale South 110.500
Boys lacrosse
Cary-Grove 18, Rolling Meadows 5
Conant 14, Dundee-Crown 1
Grayslake North 17, Crystal Lake South 2
Kaneland 11, Marmion Academy 10
Mundelein 13, Lakes 12
St. Viator 11, St. Stephens St. Agnes 6
Wheaton North 12, Metea/Waubonsie Valley 6
Girls lacrosse
Evanston 19, Warren 2
Huntley 16, Schaumburg 3
Palatine 14, Buffalo Grove 1
Rolling Meadows 12, Burlington Central 8
Boys tennis
Yorkville 4, Kaneland 1
Boys volleyball
Carmel d. Mt. Carmel 25-9, 26-16
Conant d. Maine West 25-20, 25-13
Grayslake Central d. Lake Zurich 17-25, 32-30, 25-21
Lake Park d. Schaumburg 25-15, 26-21
Maine East d. Leyden 25-14, 25-19
Maine South d. Rolling Meadows 25-11, 25-15
Nazareth d. Montini 25-20, 25-22
St. Viator d. Larkin 25-15, 25-16
West Aurora d. Neuqua Valley 25-21, 25-21
Willowbrook d. Glenbard South 23-25, 25-21, 25-23
Boys water polo
Maine South 12, St. Charles North 8
Hinsdale Central 11, Fremd 9
Girls water polo
Metea Valley 5, Prospect 4
Womens softball
Wheaton 3, Concordia 2 (8 Inn.)
Wheaton 6, Concordia 5
Upcoming
Friday, March 22
Baseball
Belvidere North at Dundee-Crown, 4:30 p.m.
Conant at Streamwood, 7:30 p.m.
Christian Liberty vs.TBA at Peoria Christian Tournament, TBD
Crystal Lake Central at Lakes, 4:30 p.m.
Deerfield at Antioch, 4:45 p.m.
Glenbard East at Wheaton Academy, 4:30 p.m.
Glenbard North at Lenz Field Jamboree, TBD
Hoffman Estates at Harlem, 4:30 p.m.
Jacobs at Barrington, 4:30 p.m.
Lemont at Geneva, 4:30 p.m.
Leyden at Maine East, 4:30 p.m.
Marmion Academy at Plainfield North, 4:30 p.m.
Reavis at Hinsdale South, 4:30 p.m.
Stevenson at Niles Notre Dame, 4:45 p.m.
Wheeling at Round Lake, 4:30 p.m.
Woodstock at Crystal Lake South, 4:30 p.m.
Softball
Larkin at Geneva, 4:30 p.m.
Metea Valley at Oswego East, 4:30 p.m.
Naperville North at Belleville East (DH), 3:30 p.m.
St. Charles East at Downers Grove North, 4:30 p.m.
Wheaton North at West Chicago, 4:30 p.m.
Wheaton Warrenville South at Plainfield East, 4:30 p.m.
Girls soccer
Jacobs at Mundelein, 6:30 p.m.
Plainfield Central at Waubonsie Valley, 6:30 p.m.
Rockford Christian Life at St. Edward, 4:30 p.m.
Senn at Wheeling, 4:15 p.m.
Streamwood at Hoffman Estates, 6:45 p.m.
Waukegan at Round Lake, 6:15 p.m.
West Chicago at Glenbard North, 6:30 p.m.
Boys lacrosse
Huntley, Neuqua Valley, York at Glenbard West Invite, TBD
Hoffman Estates at Wauconda, 5 p.m.
South Elgin at Geneva, 7 p.m.
St. Charles East at Plainfield North, 7 p.m.
Taft at Vernon Hills, 5:30 p.m.
Warren at Broughton (NC), 5 p.m.
Wheaton Academy st St. Xavier (Cincinnati), 6 p.m.
Boys tennis
Jacobs at Willowbrook Quad, 4 p.m.
Boys volleyball
Addison Trail, Elk Grove, Hoffman Estates at Wheeling Quad, 5 p.m.
Downers Grove North, Downers Grove South, St. Charles East at Marist Invite, 5 p.m.
Fremd, Glenbard East, Naperville North, Palatine, Warren at Vernon Hills/Barrington Invite, 5 p.m.
St. Charles North, Stevenson, Wheaton North at Joliet West Invite, 5 p.m.
Boys water polo
Curie at Palatine, 5:30 p.m.
Maine East Invite, 4 p.m.
Naperville North, Stevenson at York Invite, 4 p.m.
Schaumburg at Homewood-Flossmoor Invite, TBD
Girls water polo
St. Charles East at Schaumburg, 6 p.m.
Girls badminton
Waubonsie Valley at Joliet Central Quad, 4:30 p.m.