Boys basketball: Fox All-Area team
Player School Year Pos.
Jax Abalos, Batavia, jr., F
Jordan Brooks, West Aurora, sr., G
Brendan Campbell, Bartlett, sr., F
James Carlson, Crystal Lake South, sr., F
Troyer Carlson, Kaneland, sr., G
Derek Clark, South Elgin, sr., G
Marshawn Cocroft, Aurora Christian, so., G
Kaden Dawson, St. Edward, sr., F/C
*AJ Demirov, Crystal Lake South, jr., G
Bernard Fellows, Aurora Central Catholic, jr., G
Jake Furtney, St. Charles North, sr., F/C
Freddy Hassan, Kaneland, jr., F
Jack Hatton, Geneva, jr., G
Colton Hess, Crystal Lake South, sr., G/F
Josh Hibbett, Larkin, jr., G
Maddox Hollian, Elgin, sr., G
Jake Hornok, Cary-Grove, sr., G
Jake Johnson, Burlington Central, jr., G/F
Ben Jurzak, Jacobs, jr., G
Nick Louis, Hampshire, sr., G
Myles Lowe, Burlington Central, sr., F
Kaden Meeker, Harvest Christian, sr., G/F
Cam Morel, Aurora Christian, sr., G
Nate Nazos, Batavia, sr., G
Parker Reinke, St. Charles North, sr., G/F
Nathan Scearce, Bartlett, sr., G
Omare Segarra, Huntley, sr., G
Terrence Smith, West Aurora, jr., G/F
Evan Stumm, Marmion, sr., G
Chris Tacher, Elgin Academy, jr., G
*Fox Captain
HONORABLE MENTION
Jacob Baumann, Aurora Christian, so., G; Elijah Bell, Harvest Christian, fr., G; Ethan Blackmore, Huntley, sr., G; Jalen Carter, Aurora Christian, so., G/F; Daniel Connolly, St. Charles North, sr., G; Joey Cwik, Bartlett, fr., G; James Donato, Streamwood, sr., G/F; Kali Freeman, Dundee-Crown, sr., F; Ishmael George, South Elgin, jr., F; JJ Gonnam, Harvest Christian, sr., F; Jake Hager, Aurora Central Catholic, jr., F; Treval Howard, Jacobs, sr. F; Asa Johnson, Aurora Christian, so., F; LJ Kerr, Burlington Central, jr., G; Hudson Kirby, Geneva, jr., F; Grayson Mayerhofer, Aurora Central Catholic, sr., F; Brad Monkemeyer, St. Charles East, jr., F; Matthew Morrice, St. Edward, jr., G/F; Angel Nunez, Elgin, sr., F; Zach Randl, Dundee-Crown, sr., G; Jack Regan, Marmion, sr., G; Christian Rohde, Crystal Lake South, sr., C; CJ Savage, West Aurora, sr., G; Adrien Ugochukwu, Hampshire, sr., F; CJ Valente, Batavia, sr., F; Parker Violett, Kaneland, sr., F; Jacob Vrankovich, St. Charles East, sr., F; Bryce Walker, Huntley, sr., G; Ethan Zagore, South Elgin, sr., G/F; Ryan Zonts, Elgin Academy, sr., G/F.