Breaking News Bar
updated: 3/16/2013 12:37 AM

Friday's boys track scoreboard

hello
Success - Article sent! close
 

Friday's meets

*

DuPage Valley Conference indoor meet

team results

1. Wheaton North 140; 2. Aurora West 93; 3. Naperville Central 86; 4. Wheaton Warrenville South 48; 5. Naperville North 40; 6. Glenbard North 31; 7. Glenbard East 25; 8. West Chicago 2.

individual results

3200: 1. McKenna (WWS) 9:18.24; 2. Brodeur (NC) 9:41.76; 3. Cepeda (WWS) 9:44.3; 400 relay: 1. WN (Bruni, Riley, Noyes, Steele) 3:31.06; 2. GE 3:32.50; 3. AW 3:33.28; 3200: 1. McKenna (WWS) 9:18.24; 2. Brodeur (NC) 9:41.76; 3. Cepeda (WWS) 9:44. 3; 55 hurdles: 1. Jopes (NC) 8.04; 2. Weyneth (NN) 8.17; 3. Biegalski (WN) 8.18; 55: Gordon (WN) 6.48; 2. Andreas (NC) 6.53; 3. Sanchez (WA) 6.59; 800: 1. McKay (WA) 1:59.56; 2. Peters (GE) 1:59.79; 3. Martinez (WA) 2:00.01; 800 relay: 1. WN (Noyes, Doty, Gabrielle, Ryan) 8:12.91; 2. AW 8:14.39; 3. GE 8:37.58; 400: 1. Bransby (NC) 51.19; 2. Milsap (NN) 52.05; 3. Steele (WN) 52.21; 1600: 1. Brodeur (NC) 4:44.23; 2. Schroer (WWS) 4;25.29; 3. Steeno (WWS) 2:29.7; 200: 1. Bransby (NC) 22.51; 2. Charles (WN) 22.59; 3. Sharp (WN) 22.64; 200 relay: 1. WN (Charles, Biegalski, Sharp, Gordon) 1:30.04; 2. AW; 1:33.83; 3. NC 1:33.98; Long jump: 1. Gordon (WN) 10; 2. Andreas (NC) 8; 3. Parker (GN) 6; High jump: Montani (NN) 10; 2. Elicke (WN) 8; 3. Glover (WA) 6; Triple jump: 1. Kennebrew (WA) 10; 2. House (WA) 8; 3. Daniels (WN) 6; Shotput: 1. Chapman (WN) 10; 2. Siver (GN) 8; 3. Redmond (WA) 6; Pole vault: 1. Hollinger (WN) 10; 2. Beljung (GN) 8; 3. Koehne (WWS) 16.

*

West Suburban Gold indoor meet

team results

1. Downers Grove South 148.5; 2. Morton 113; 3. Hinsdale South 105; 4. Willowbrook 74; 5. Addison Trail 35.5; 6. Leyden 30; 7. Proviso East 16.

Individual results

160 relay: 1. HS (Binion, Czjakowski, Danielson, Downing) 1:15.47; 2. WB 1:15.92; 3. M 1:18.07; 400 relay: 1 HS (Binion, Czjakowski, Danielson, Downing) 3:36.40; 2. DGS 3:38.50; 3. WB 3:42.82; 3200: 1. Montalvo (M) 10:02.80; 2. Hernandez (M) 10:04.13; 3. Hyde (WB) 10:33.73; 55 high hurdles: 1. Lewis (DGS) 8.16; 2. Dunleavy (HS) 8.25; 3. Brunig (WB) 8.74; 55: 1. Binion (HS) 6.59; 2. Turner (DGS) 6.64; 3. Johnson (PE) 6.65; 800: 1. Amiri (DGS) 2:04.08; 2. Zavala (M) 2:06.13; 3. Stubbs (WB) 2:06.25; 800 relay: 1. AT (Atria, Miranda, Otte, Valdez) 8:41.15; 2. L 8:45.27; 3. M 8:45.48; 400: 1. Burns (WB) 52.31; 2. Netzel (DGS) 54.36; 3. Melancon (HS) 54.40; 55 low hurdles: 1. Lewis (DGS) 7.56; 2. Dunleavy (HS) 7.74; 3. Danielson (HS) 8.00; 1600: 1. Atria (AT) 4;36.31; 2. Hernandez (M) 4:36.43; 3. Montalvo (M) 4:43.31; 200: 1. McFarland (DGS) 22.89; 2. Binion (HS) 23.17; 3. Burns (WB) 23.19; Long jump: 1. Turner (DGS) 10; 2. LaMonthe (M) 8; 3. Rodriguez (L) 6; High jump: 1. Engo (DGS) 10; 2. Gordon (HS) 8; 3. Koko (HS) 6; Triple jump: 1. Turner (DGS) 10; 2. Spain (DGS) 8; 3. Sesemann (HS) 6; Shotput: 1. Guritz (HS) 10; Zermeno (M) 8; 3. Lathrop (DGS) 6; Pole vault: 1. B. Casallo (M) 10; 2. A. Casallo (M) 8; 3. Maczko (DGS) 5; 3. Ankola (DGS) 5.

*

Share this page
Comments ()
Guidelines: Keep it civil and on topic; no profanity, vulgarity, slurs or personal attacks. People who harass others or joke about tragedies will be blocked. If a comment violates these standards or our terms of service, click the X in the upper right corner of the comment box. To find our more, read our FAQ.