Breaking News Bar
updated: 10/17/2012 11:55 PM

Girls tennis state tournament draw

hello
Success - Article sent! close
 

Wednesday's results

*

Order Reprint Print Article
 
Interested in reusing this article?
Custom reprints are a powerful and strategic way to share your article with customers, employees and prospects.
The YGS Group provides digital and printed reprint services for Daily Herald. Complete the form to the right and a reprint consultant will contact you to discuss how you can reuse this article.
Need more information about reprints? Visit our Reprints Section for more details.

Contact information ( * required )

Success - request sent close

State tournament

Locations

BAR -- Barrington

BG -- Buffalo Grove

CON -- Hoffman Estates (Conant)

EG -- Elk Grove Village (E.G.)

FR -- Palatine (Fremd)

FV -- Arlington Heights (Forest View)

HAR -- Harper College

HER -- Arlington Heights (Hersey)

HOF -- Hoffman Estates (H.S.)

PAL -- Palatine (H.S.)

PRO -- Mt. Prospect (Prospect)

RM -- Rolling Meadows

SCH -- Schaumburg

WH -- Wheeling

Thursday's state final pairings

(in bracket order, with match number and site indicated)

Singles

1 @CON. Caroline Ryba (Jr.), Glenview (Glenbrook South) vs. Lindsay Kirkham-Olsen (Sr.), Belvidere (North)

2 @CON. Aya Okuda (Fr.), Hoffman Estates (Conant) vs. Molly Nguyen (Fr.), Mattoon

3 @CON. Danielle Vasiliev (Jr.), Lincolnshire (Stevenson) vs. Mallory Horton (Sr.), Dunlap

4 @CON. Michelle Legatzke (Jr.), Geneseo vs. Kayleigh Thurwalker (So.), Belleville (West)

5 @FR. Maria Avgerinos (Sr.), Elmhurst (York) vs. Marta Shoorgot (Sr.), Oak Park (Fenwick)

6 @FR. Erica Tabor (Sr.), Ottawa (Twp.) vs. Jennifer Gates (Jr.), Bartlett

7 @FR. Tiffany Chen (Fr.), Naperville (Central) vs. Christine Pavlov (So.), Downers Grove (South)

8 @FR. Mariah Thompson (Sr.), Morton vs. Halle Roach (So.), Libertyville

9 @SCH. Elizabeth Zordani (Jr.), Lake Forest (H.S.) vs. Courtney Hart (Sr.), Danville (H.S.)

10 @SCH. Tia Norris (Jr.), Rockton (Hononegah) vs. Hannah Post (Sr.), Wilmette (Loyola Academy)

11 @SCH. Kadi Fauble (Sr.), Quincy (Sr.) vs. Bryttish Burts (So.), Lansing (Thornton Fractional South)

12 @SCH. Erica Pulley (Sr.), Marion (H.S.) vs. Donna Brummer (Sr.), Effingham (St. Anthony)

13 @SCH. Kristen Thoms (So.), LaGrange (Lyons) vs. Mallory Abert (So.), Edwardsville (H.S.)

14 @SCH. Caitlin Shea (Sr.), Joliet (West) vs. Emily Stefancic (Jr.), Aurora (West Aurora)

15 @SCH. Kate Ushakova (Sr.), Chicago (Whitney Young) vs. Emily Maynard (Sr.), New Lenox (Lincoln-Way West)

16 @SCH. Dahlia Keonavongsa (Fr.), Elgin (H.S.) vs. Lexi Chionis (Sr.), Palos Heights (Chicago Christian)

17 @SCH. Carol Finke (Jr.), Winnetka (New Trier) vs. Megan Balgemann (So.), Mt. Zion

18 @SCH. Tori Lindsay (Jr.), O'Fallon (H.S.) vs. Michaela DeLong (Sr.), Mendota

19 @SCH. Tyra Buss (Jr.), Mt. Carmel vs. Hanna Gibson (Fr.), Oak Park (O.P.-River Forest)

20 @SCH. Abby Kosharek (So.), Normal (Community) vs. Olivia Ray (Jr.), Moline (H.S.)

21 @SCH. Karyna Bihel (Fr.), Gurnee (Warren) vs. Kelsey Chin (Sr.), Aurora (Metea Valley)

22 @SCH. Jenna Brambora (So.), Glen Ellyn (Glenbard South) vs. Caitlyn Schaffer (So.), Chicago (Marist)

23 @SCH. Madeline Kahn (Fr.), Northbrook (Glenbrook North) vs. McKenna Byrne (Fr.), Elmhurst (Timothy Christian)

24 @SCH. Elena Breer (Jr.), Teutopolis vs. Ashley Kosy (Fr.), Algonquin (Jacobs)

25 @FR. Alex Solovyev (Jr.), Hinsdale (Central) vs. Maureen Lawless (Sr.), Peoria (Notre Dame)

26 @FR. Khalia Powell (Jr.), Chicago (De La Salle) vs. Janelle Wilson (So.), Alton (Marquette)

27 @FR. Jenna Wallace (Sr.), Crystal Lake (Central) vs. Lauren Neitzel (Fr.), Champaign (Centennial)

28 @FR. Amy Byrne (Jr.), Palatine (Fremd) vs. Brianna Dao (Sr.), Rockford (Auburn)

29 @CON. Adesuwa Osabuohien (Sr.), Flossmoor (Homewood-F.) vs. Sammie Schrepferman (So.), Maple Park (Kaneland)

30 @CON. Harley Hutchison (Sr.), Joliet (Catholic Academy) vs. Jaiere Harlow (Fr.), Oswego (East)

31 @CON. Mindy Borovsky (Sr.), Deerfield vs. Caitlin McCarthy (Sr.), Lake Forest (Woodlands Academy)

32 @CON. Haley Wilcox (So.), Tinley Park (H.S.) vs. Katherine Farris (Jr.), Chatham (Glenwood)

33 @HOF. Nneka Onyejiaka (Sr.), Bolingbrook vs. Hannah Nichols (Sr.), Wilmette (Loyola Academy)

34 @HOF. Emily Uzer (Jr.), Chicago (F.W. Parker) vs. Faith Huckabee (Sr.), Flossmoor (Homewood-F.)

35 @HOF. Annie Deal (Jr.), Jacksonville (H.S.) vs. Shannon Wuller (Sr.), Belleville (Althoff Catholic)

36 @HOF. Brittany Goebel (Jr.), McHenry vs. Natalie Whalen (So.), Chicago (Whitney Young)

37 @HOF. Mimi Latronico (Sr.), Pekin vs. Callaghan Adams (Fr.), Edwardsville (H.S.)

38 @HOF. Olivia Knuth (Sr.), Frankfort (Lincoln-Way North) vs. Courtney Lang (Jr.), Hoffman Estates (H.S.)

39 @HOF. Morgan DeVries (Sr.), Elmhurst (Timothy Christian) vs. Caroline ZuHone (Sr.), Mattoon

40 @HOF. Brooke Hendricks (Sr.), Sterling (H.S.) vs. Brienne Minor (So.), Mundelein (Carmel)

41 @WH. Tiffany Cheng (Sr.), Peoria (Richwoods) vs. Nicole Pamphilis (So.), Palos Hills (Stagg)

42 @WH. Caroline Plecki (So.), Lockport (Twp.) vs. Allison Hansen (Sr.), Champaign (Centennial)

43 @WH. Angelina Ye (Fr.), Sycamore (H.S.) vs. Carly Kasicki (Fr.), Rockford (Lutheran)

44 @WH. Hannah Hougland (Fr.), Hampshire vs. Sophia Haleas (Fr.), Hinsdale (Central)

45 @EG. Vinaya Rao (Fr.), Lincolnshire (Stevenson) vs. Lauren Hoekstra (Sr.), Effingham (H.S.)

46 @EG. Sajela Harlow (Jr.), Oswego (East) vs. Annemarie Emme (So.), Glenview (Glenbrook South)

47 @EG. Shanaz Daneshdoost (Sr.), Carbondale (H.S.) vs. Taylor Volk (Sr.), DeKalb

48 @EG. Callie Schmit (Jr.), Crystal Lake (Prairie Ridge) vs. Keisha Clousing (Jr.), Wheaton (W. Warrenville South)

49 @EG. Caroline Maltby (Fr.), Glen Ellyn (Glenbard West) vs. Ariel Lozovsky (Jr.), Deerfield

50 @EG. Laura Anderson (Sr.), Chicago (University) vs. Samantha Schafer (Sr.), Oak Park (O.P.-River Forest)

51 @EG. Christina Su (Fr.), Normal (University) vs. Chloe Hadavas (Sr.), Rockford (Keith COuntry Day School)

52 @EG. Megan Flight (Fr.), Charleston vs. Gaby Rosales (Jr.), Chicago Heights (Marian)

53 @WH. Kirby Einck (So.), Geneva vs. Taylor Ellis (So.), Danville (H.S.)

54 @WH. Hope Ritter (Jr.), Frankfort (Lincoln-Way East) vs. Leah Tzakis (Jr.), Lisle (Benet Academy)

55 @WH. Lisa Chionis (So.), Palos Heights (Chicago Christian) vs. Jen O'Neil (Jr.), Princeton

56 @WH. Ana Fedmasu (So.), Woodstock (H.S.) vs. Ari Dechter (Sr.), Mundelein (H.S.)

57 @HOF. Rachel Odin (Jr.), Chatham (Glenwood) vs. Molly Mathes (Sr.), Dunlap

58 @HOF. Kano Jockish (Sr.), Hoffman Estates (Conant) vs. Taylor Tamblyn (So.), Winnetka (New Trier)

59 @HOF. Jessica Gaither (Sr.), Flora vs. Lindsey Schlichting (Jr.), Yorkville

60 @HOF. Leigh Friedman (Fr.), Park Ridge (Maine South) vs. Catherine Orfanos (Jr.), Lake Forest (H.S.)

61 @HOF. Gabi Papachrisanthou (Jr.), Belleville (West) vs. Alexis McCarthy (So.), Troy (Triad)

62 @HOF. Hannah Davis (Fr.), New Lenox (Providence Catholic) vs. Nicole Tyulpa (Fr.), Rock Island (H.S.)

63 @HOF. Katie Childers (Jr.), Marion (H.S.) vs. Kayla Garcia (Sr.), Huntley

64 @HOF. Annie Rivera (So.), Elmhurst (York) vs. Alex Chatt (Jr.), LaGrange (Lyons)

Doubles

1 @HER. Marika Cusick (Sr.)-Caroline Lorenzini (Sr.), Hinsdale (Central) vs. Alyssa Ray (Jr.)-Marina Johnson (Sr.), Moline (H.S.)

2 @HER. Lily Duong (Jr.)-Claire Goldhammer (Jr.), Peoria (Richwoods) vs. Alexis Bauer (Sr.)-Nina Bertino (Fr.), Joliet (Catholic Academy)

3 @HER. Angela Avgerinos (So.)-Blaire Porter (Jr.), Elmhurst (York) vs. Maggie Hughes (Jr.)-Grace Norgaard (Jr.), Glen Ellyn (Glenbard West)

4 @HER. Anna Mernick (Sr.)-Blair Hollenbeck (Jr.), Belleville (West) vs. Grace Hilgenbrink (Sr.)-Sarah Florek (Jr.), New Lenox (Lincoln-Way Central)

5 @RM. Jacqueline Baum (Sr.)-Sarah Raab (Sr.), Highland Park vs. Kristin Marren (Sr.)-Meredith O'Brien (Sr.), Wilmette (Loyola Academy)

6 @RM. Giselle Beebe (Jr.)-Megan Melby (Jr.), Chicago Heights (Marian) vs. Miranda Curtis (Sr.)-Jen Regard (Sr.), Algonquin (Jacobs)

7 @RM. Casey Bonhan (Sr.)-Sara Janulavich (Sr.), Edwardsville (H.S.) vs. Alyssa Sheppard (Sr.)-Ruth Keeling (Sr.), Antioch

8 @RM. Rachel Lewis (Jr.)-Rebecca Lewis (So.), Danville (H.S.) vs. Marisa Thome (Sr.)-Julia Thome (Jr.), Crystal Lake (South)

9 @RM. Tess Trinka (Jr.)-Taylor Arends (So.), Oak Park (O.P.-River Forest) vs. Marissa Garoufalis (Sr.)-Molly Traverso (Jr.), Orland Park (Sandburg)

10 @RM. Kelsie Abolt (Sr.)-Madi Fisher (Jr.), Charleston vs. Tiffany Oken (Sr.)-Kayla Maxson (Sr.), Naperville (North)

11 @RM. Syedah Cabell (Sr.)-Kendall Scruggs (So.), Chicago (Whitney Young) vs. Natalie Odin (Fr.)-Peyton Cole (So.), Chatham (Glenwood)

12 @RM. Grace Alexander (Sr.)-Sam Diemer (Sr.), Rockford (Boylan Catholic) vs. Madi Jurcenko (So.)-Angelica Emmanouil (So.), Maple Park (Kaneland)

13 @PRO. Michelle Linden (Fr.)-Zoe Kasiurak (Sr.), Barrington vs. Hannah Bailey (Jr.)-Kate Byrne (Jr.), Morton

14 @PRO. Anna Reimers (Sr.)-Amanda Glavin (Jr.), Aurora (Waubonsie Valley) vs. Lauren Saiki (Sr.)-Alexandra Gorodiski (So.), Mt. Prospect (Prospect)

15 @PRO. Martina Dragoytchev (So.)-Jessica Chepurda (So.), Glenview (Glenbrook South) vs. Erika Borgsmiller (Sr.)-Simone Corpora (Sr.), Carbondale (H.S.)

16 @PRO. Mariah Cavanaugh (So.)-Bailey Bradish (So.), Ottawa (Twp.) vs. Sam Eblin (Sr.)-Kylie Amerman (Sr.), Salem

17 @PRO. Maddie Lipp (Sr.)-Christina Zordani (Fr.), Lake Forest (H.S.) vs. Jitsupa Sirinit (Sr.)-Gabby Gregorio (Jr.), Bartlett

18 @PRO. Sophia Osabuohien (Fr.)-Timara Maxwell (So.), Flossmoor (Homewood-F.) vs. Amanda Fuchs (So.)-Sarah Wise (Sr.), Normal (Community)

19 @PRO. Jenna Borzak (Sr.)-Jorie Fox (Sr.), Deerfield vs. Meghan Mediratta (Fr.)-Tiffany Ding (Fr.), Rockford (Auburn)

20 @PRO. Sam Pietruszynski (Jr.)-Randi Slager (Sr.), Frankfort (Lincoln-Way North) vs. Andrea Goyao (Jr.)-Megan Conlin (So.), Aurora (Rosary)

21 @RM. Kirstie Woodbury (Sr.)-Cammy Frei (Fr.), Winnetka (New Trier) vs. Kassandra Ingersoll (Jr.)-Abbey Holtkamp (Jr.), Centralia (H.S.)

22 @RM. Anna Kuechenberg (Jr.)-Natalie Favia (So.), Crystal Lake (Prairie Ridge) vs. Kelsey Shipman (Jr.)-Alex Kauble (Jr.), Olney (East Richland)

23 @RM. Laura Gutierrez (Fr.)-Mia Sullivan (Sr.), Oak Park (Fenwick) vs. Sanjana Anil (Sr.)-Shelby Quigley (Jr.), Champaign (Centennial)

24 @RM. Monica Patthana (Jr.)-Julie Schreiner (So.), Hampshire vs. Haley Collins (Sr.)-Sarah Sirovy (Sr.), Coal City

25 @RM. Anna Zelechonok (Sr.)-Katrine Zhadovich (Sr.), Northbrook (Glenbrook North) vs. Kate Ryan (So.)-Carla O'Byrne (So.), Chicago (St. Ignatius College Prep)

26 @RM. Dhara Puvar (Sr.)-Joanna Domanski (Sr.), Downers Grove (South) vs. Vicky Kulbokas (Sr.)-Jillian Atkenson (So.), Palos Hills (Stagg)

27 @RM. Laura Seadler (Jr.)-Sydney Lynch (Jr.), Springfield (Sacred Heart-Griffin) vs. Kim Taylor (Sr.)-Monika Gurdak (So.), Bensenville (Fenton)

28 @RM. Cindy Liu (Jr.)-Cass Goldner (So.), Naperville (Central) vs. Kristen Doty (Fr.)-Katie Ervin (So.), Mattoon

29 @HER. Emma Adcock (Sr.)-Andrea Wakim (Sr.), Darien (Hinsdale South) vs. Jamie Noonan (Sr.)-Marybeth Galick (Jr.), New Lenox (Providence Catholic)

30 @HER. Holly Kometer (Sr.)-Courtney Norenberg (Sr.), Palatine (Fremd) vs. Taylor Stevenson (Sr.)-Jenny Lange (Sr.), Troy (Triad)

31 @HER. Alexandra Kerr (Jr.)-Anne Bohnert (Sr.), Rock Island (Alleman) vs. Savannah Martin (Jr.)-Rebecca McIsaac (Jr.), Belleville (East)

32 @HER. Megan Sullivan (Jr.)-Maddy O'Donnel (So.), Mundelein (Carmel) vs. Mikaela Jasinski (Jr.)-Tara Keenan (Jr.), Dunlap

33 @BAR. Amy Even (Sr.)-Victoria Andonova (Sr.), Downers Grove (South) vs. Julie Martin (So.)-Gaya Nersesyan (Sr.), Morton

34 @BAR. Jillian Wallace (Jr.)-Evelyn Youel (Jr.), Crystal Lake (Central) vs. Miriam Mikhelson (Sr.)-Lisa Silshtut (Sr.), Northbrook (Glenbrook North)

35 @BAR. Callie Sinn (Sr.)-Emily Parsons (Sr.), Sterling (H.S.) vs. Jennie Gault (Sr.)-Nora Hughes (Jr.), Wilmette (Loyola Academy)

36 @BAR. Monica Davy (So.)-Leah Lines (So.), Morris vs. Kamile Stadalnankaite (Sr.)-Abbie Boswell (So.), Naperville (North)

37 @PAL. Anna Utz (Sr.)-Lexie Niebrugge (Jr.), Effingham (St. Anthony) vs. Jenny Mizikar (Jr.)-Amelia Cogan (So.), Batavia

38 @PAL. Amy Shah (Jr.)-Neha Patel (Jr.), Danville (H.S.) vs. Gabby Riek (Sr.)-Ellen Barry (Sr.), Elmhurst (York)

39 @PAL. Maggie Ruane (Jr.)-Kelly Ruane (Jr.), New Lenox (Providence Catholic) vs. Dominique Walker (Jr.)-Anna Rossa (Jr.), Oak Park (O.P.-River Forest)

40 @PAL. Allison Harres (Sr.)-Haley Koch (Sr.), Belleville (East) vs. Tracy Kuhle (Sr.)-Amy Kuhle (Sr.), Decatur (St. Teresa)

41 @BG. Shari Coughlin (Sr.)-Alex Giesey (Sr.), Tinley Park (Andrew) vs. Allie Kemph (Jr.)-Jackie Kemph (Jr.), Rolling Meadows

42 @BG. Marisa Uhls (Sr.)-Katie Wall (Sr.), Mt. Vernon (H.S.) vs. Rachel Goldberg (Sr.)-Nicole Berkman (Jr.), Highland Park

43 @BG. Dana Dray (Sr.)-Kristine Schmeling (Sr.), Rockford (Boylan Catholic) vs. Courtney Sunday (Jr.)-Mikayla Schultz (So.), Gurnee (Warren)

44 @BG. Christina Bianco (Sr.)-Victoria Lancaster (Jr.), Chicago (Latin) vs. Dana Goggin (Sr.)-Lauren Goggin (Sr.), Buffalo Grove

45 @BG. Alina Zabolotico (Sr.)-Megan Elliott (Sr.), Algonquin (Jacobs) vs. Allison Lessner (Jr.)-Kaela Mack (Fr.), Flossmoor (Homewood-F.)

46 @BG. Clare Kost (Sr.)-Shannon McKane (Sr.), Orland Park (Sandburg) vs. Morgan McGinnis (Sr.)-Megan LaRose (So.), Edwardsville (H.S.)

47 @BG. Haydyn Jones (Jr.)-Kelsie Roberton (Jr.), St. Charles (East) vs. Becca Eller (Jr.)-Melissa Ringenberg (Jr.), Metamora

48 @BG. Gina Santarelli (Jr.)-Isabel Cross (Fr.), Springfield (Sacred Heart-Griffin) vs. Alysa Straub (Sr.)-Lexi Petrovic (Jr.), LaGrange Park (Nazareth Academy)

49 @BG. Elizabeth Wolf (Sr.)-Lexi Newcomb (Sr.), O'Fallon (H.S.) vs. Lexi Welton (Jr.)-Betsy Jones (Jr.), West Chicago (Wheaton Academy)

50 @BG. Andrianna Johnson (Sr.)-Amirah Ali (Jr.), Lansing (Thornton Fractional South) vs. Lily Schroeder (Jr.)-Alex Wolkoff (Jr.), Winnetka (New Trier)

51 @BG. Kelsey Forkin (Sr.)-Kat Samardzija (So.), Lockport (Twp.) vs. Maclaine Edwards (Sr.)-Emily Rhine (Sr.), Mundelein (Carmel)

52 @BG. Marion Brady (Sr.)-Clare O'Conner (Sr.), Bloomington (Central Catholic) vs. Molly Hennessy (Sr.)-Ali Bush (So.), Glen Ellyn (Glenbard West)

53 @BG. Katie Best (Sr.)-Christina Santiago (Jr.), Mt. Prospect (Prospect) vs. Nicole Montgomery (Sr.)-Jessica Smith (Sr.), East Peoria

54 @BG. Leena Hwang (So.)-Alexis Blackmon (So.), Oswego (East) vs. Janique Gleghorn (Sr.)-Miriam Agamah (Sr.), Springfield (H.S.)

55 @BG. Kayla Guenther (Sr.)-Molly Angell (Jr.), Ottawa (Twp.) vs. Emily Lydic (Sr.)-Sophie Kim (So.), Champaign (Centennial)

56 @BG. Sophia Pipathsouk (Sr.)-Sam Tatar (Sr.), Rockford (Auburn) vs. Alexxis Kiven (Jr.)-Kaylin Dong (So.), Lincolnshire (Stevenson)

57 @PAL. Allison Vogt (Jr.)-Cheyenne Leuken (Sr.), Teutopolis vs. Paige Hutchcraft (Sr.)-Evelyn Mendez (Sr.), Benton

58 @PAL. Annika Zeilstra (Jr.)-Sarah Dirkse (Jr.), Elmhurst (Timothy Christian) vs. Mary Beth King (Sr.)-Daniella Reyes (Sr.), Lisle (Benet Academy)

59 @PAL. Gina Sipka (Sr.)-Kim Stremme (Sr.), Frankfort (Lincoln-Way North) vs. Rachel Siemon (Sr.)-Kelsey Laktash (Jr.), Crystal Lake (South)

60 @PAL. Alexis Silkwood (Sr.)-Claire Morrissey (Sr.), ALton (Marquette) vs. Taya Zoubareva (Sr.)-Victoria Falk (Jr.), Lake Forest (H.S.)

61 @BAR. Catherine Joss (Sr.)-Molly Wallach (Sr.), Oak Park (Fenwick) vs. Allie Seaman (Sr.)-Rachel Kaiser (So.), Mattoon

62 @BAR. Mariclare Touhy (Sr.)-Courtney Foggie (Jr.), Chicago (Marist) vs. Michelle Demeo (Sr.)-Bethany Lynch (Sr.), Chicago (St. Ignatius COllege Prep)

63 @BAR. Molly McPherson (Jr.)-Aubrey Simons (Sr.), Moline (H.S.) vs. Mary Friedman (Sr.)-Allie Sonneborn (Sr.), Glenview (Glenbrook South)

64 @BAR. Brooke Romero (Jr.)-Ally Pietrusiak (Jr.), Huntley vs. Tiffany Chen (Sr.)-Katie Lee (Jr.), Hinsdale (Central)

Top Seeds

Singles

1

Caroline Ryba (Jr.), Glenview (Glenbrook South)

2

Alex Chatt (Jr.), LaGrange (Lyons)

3-4

Keisha Clousing (Jr.), Wheaton (W. Warrenville South)

Carol Finke (Jr.), Winnetka (New Trier)

5-8

Alex Solovyev (Jr.), Hinsdale (Central)

Elizabeth Zordani (Jr.), Lake Forest (H.S.)

Brienne Minor (So.), Mundelein (Carmel)

Ari Dechter (Sr.), Mundelein (H.S.)

9-16

Natalie Whalen (So.), Chicago (Whitney Young)

Gaby Rosales (Jr.), Chicago Heights (Marian)

Maria Avgerinos (Sr.), Elmhurst (York)

Adesuwa Osabuohien (Sr.), Flossmoor (Homewood-F.)

Karyna Bihel (Fr.), Gurnee (Warren)

Sophia Haleas (Fr.), Hinsdale (Central)

Kristen Thoms (So.), LaGrange (Lyons)

Catherine Orfanos (Jr.), Lake Forest (H.S.)

17-32

Allison Hansen (Sr.), Champaign (Centennial)

Kate Ushakova (Sr.), Chicago (Whitney Young)

Jenna Wallace (Sr.), Crystal Lake (Central)Mindy Borovsky (Sr.), Deerfield

Faith Huckabee (Sr.), Flossmoor (Homewood-F.)

Annemarie Emme (So.), Glenview (Glenbrook South)

Courtney Lang (Jr.), Hoffman Estates (H.S.)

Danielle Vasiliev (Jr.), Lincolnshire (Stevenson)

Leah Tzakis (Jr.), Lisle (Benet Academy)

Tyra Buss (Jr.), Mt. Carmel

Tiffany Chen (Fr.), Naperville (Central)

Madeline Kahn (Fr.), Northbrook (Glenbrook North)

Samantha Schafer (Sr.), Oak Park (O.P.-River Forest)

Kadi Fauble (Sr.), Quincy (Sr.)

Nicole Tyulpa (Fr.), Rock Island (H.S.)

Taylor Tamblyn (So.), Winnetka (New Trier)

Doubles

1

Marika Cusick (Sr.) - Caroline Lorenzini (Sr.), Hinsdale (Central)

2

Tiffany Chen (Sr.) - Katie Lee (Jr.), Hinsdale (Central)

3-4

Alysa Straub (Sr.) - Lexi Petrovic (Jr.), LaGrange Park (Nazareth Academy)

Maddie Lipp (Sr.) - Christina Zordani (Fr.), Lake Forest (H.S.)

5-8

Tracy Kuhle (Sr.) - Amy Kuhle (Sr.), Decatur (St. Teresa)

Alexxis Kiven (Jr.) - Kaylin Dong (So.), Lincolnshire (Stevenson)

Anna Zelechonok (Sr.) - Katrine Zhadovich (Sr.), Northbrook (Glenbrook North)

Tess Trinka (Jr.) - Taylor Arends (So.), Oak Park (O.P.-River Forest)

9-16

Michelle Linden (Fr.) - Zoe Kasiurak (Sr.), Barrington

Dana Goggin (Sr.) - Lauren Goggin (Sr.), Buffalo Grove

Emma Adcock (Sr.) - Andrea Wakim (Sr.), Darien (Hinsdale South)

Molly Hennessy (Sr.) - Ali Bush (So.), Glen Ellyn (Glenbard West)

Jacqueline Baum (Sr.) - Sarah Raab (Sr.), Highland Park

Taya Zoubareva (Sr.) - Victoria Falk (Jr.), Lake Forest (H.S.)

Kamile Stadalnankaite (Sr.) - Abbie Boswell (So.), Naperville (North)

Kirstie Woodbury (Sr.) - Cammy Frei (Fr.), Winnetka (New Trier)

17-32

Michelle Demeo (Sr.) - Bethany Lynch (Sr.), Chicago (St. Ignatius COllege Prep)

Syedah Cabell (Sr.) - Kendall Scruggs (So.), Chicago (Whitney Young)

Jenna Borzak (Sr.) - Jorie Fox (Sr.), Deerfield

Casey Bonhan (Sr.) - Sara Janulavich (Sr.), Edwardsville (H.S.)

Morgan McGinnis (Sr.) - Megan LaRose (So.), Edwardsville (H.S.)

Gabby Riek (Sr.) - Ellen Barry (Sr.), Elmhurst (York)

Angela Avgerinos (So.) - Blaire Porter (Jr.), Elmhurst (York)

Martina Dragoytchev (So.) - Jessica Chepurda (So.), Glenview (Glenbrook South)

Rachel Goldberg (Sr.) - Nicole Berkman (Jr.), Highland Park

Mary Beth King (Sr.) - Daniella Reyes (Sr.), Lisle (Benet Academy)

Miriam Mikhelson (Sr.) - Lisa Silshtut (Sr.), Northbrook (Glenbrook North)

Laura Gutierrez (Fr.) - Mia Sullivan (Sr.), Oak Park (Fenwick)

Alexandra Kerr (Jr.) - Anne Bohnert (Sr.), Rock Island (Alleman)

Janique Gleghorn (Sr.) - Miriam Agamah (Sr.), Springfield (H.S.)

Laura Seadler (Jr.) - Sydney Lynch (Jr.), Springfield (Sacred Heart-Griffin)

Lily Schroeder (Jr.) - Alex Wolkoff (Jr.), Winnetka (New Trier)

Share this page
Comments ()
Guidelines: Keep it civil and on topic; no profanity, vulgarity, slurs or personal attacks. People who harass others or joke about tragedies will be blocked. If a comment violates these standards or our terms of service, click the X in the upper right corner of the comment box. To find our more, read our FAQ.