Boys cross country scoreboard: Thursday, Sept. 7. results
Boys cross country scoreboard: Thursday, Sept. 7, results
*
barrington 15, hoffman estates 50
At Barrington Pond, 3.0 miles
Top 10 finishers: 1. Brodjian (Bar) 17:13, 2. Sarkar (Bar) 17:13, 3. Sorenson (Bar) 17:14, 4. Hasselbein (Bar) 17:14, 5. Furlong (Bar) 17:15, 6. Agarwal (Bar) 17:15, 7. Lodl (Bar) 17:16, 8. Cleary (Bar) 17:17, 9. Van Hollen (Bar) 17:17, 10. Hendrickson (Bar) 17:18.
F/S: Barrington 15, Hoffman Estates 50.
*
Hersey 17, Wheeling 45
At Heritage Park, 3 miles
Top 10 finishers - 1. Fredian (Hers) 16:32, 2. Theisen (Hers) 16:32. 3. Buch (Hers) 16:33 4. Polak (Whl) 16:40. 5. Paton (Hers) 17:12 6. McCarthy (Her) 17:39. 7. Rodgers (Hers) 17:57 8. Rigueroa (Whl) 18:18 9. McDonough (Hers) 18:44 10. Olvera (Whl) 19:20.
F/S: Hersey 23, Wheeling 36.
*
Palatine 19, Conant 40
At Deer Grove FP
Top 10 finishers - 1. Jacobo (Pal) 15:38, 2. Eckels (Pal) 12:54, 3, Ahlgrim (Pal) 15:56, 4. Floyd (Con) 16:09, 5. Oshinson (Pal) 16:10, 6. Preucil (Con) 16:19, 7. Torrens (Con) 16:21, 8. Lechowicz (Pal) 16:35, 9. Sauerland (Pal) 16:42, 10. Simons 16:48.
F/S: Palatine 18, Conant 45
*
prospect 15, buffalo grove 45
Top 10 finishers - 1. Reimann (Pros) 16:08, 2. Daleiden (Pros) 16:13, 3. Terry (Pros) 16:15, 4. Cozine (Pros) 16:16, 5. Snell (Pros) 16:16, 6. Hempleman (Pros) 16:17, 7. Gazda (BG) 17:38, 8. Guihar 9BG) 17:08, 9. Rivera (BG) 18:00, 10. Wendzel (BG) 18:05.
F/S: Prospect d. Buffalo Grove.
*
Rolling Meadows 19, Elk Grove 41
At Salk Park
Top 10 finishers - Lennon (RM) 16:36, Johnson (EG) 16:37, Miller (RM) 16:48, Schoessting (RM) 16:50, Fruzyna (RM) 16:58, Piscitello (RM) 17:02, Kraemer (EG) 17:08, Orlyk (RM) 17:25, Bilodau (EG) 17:27, Lonard (RM) 17:33.
F/S: Rolling Meadows 15, Elk Grove 45
*
Wednesday's late results
at St. Viator Artman Invitational
Team results
Oswego East 40; Benet 56; St. Viator 70; Notre Dame 84; St. Francis 111; Carmel 174; Marian Central 186; St. Patrick 205.
Individual results
Top 10 finishers - O'Keefe (Ben) 16:33.3; Bozarth (OswE) 16:44.2; Kingston (Ben) 16:48.4; Hernandez (SF) 16:55.4; Lange (OswE) 17:06.6; Jones (MC) 17:09.4; Natindim (SV) 17:11.9; Ermilio (ND) 17:16.7; Henz (OswE) 17:17.9; Rinka (SV) 17:20.5.