Boys soccer scoreboard: Wednesday, Aug. 31 results
Boys soccer scoreboard: Wednesday, Aug. 31 results
*
CRYSTAL LAKE SOUTH 3, ANTIOCH 1
Crystal Lake South 3 0 - 3
Antioch 1 0 - 1
Antioch - Tijerina.
Crystal Lake South - Grabowski, Grabowski (Bennett), Grabowski).
Goalkeepers - CLS: Spencer Traub (2 saves), Brandon Gorka (1 save); Ant: Ruano (2 saves).
*
Grant invite
GRAYSLAKE NORTH 4, GRANT 1
Grayslake North 4 0 - 4
Grant 1 0 - 1
Grayslake North- Nickolson (Uriostegui), Rhodes, Nickolson (Schultz), Nickolson (Tompoles),
Grant - Talavera (PK)
Goalkeepers - Grt: Delgado (10 saves); GN: Suchi (2 saves).
Other score
Harvard 1, Cary-Grove 0
*
Glenbrook South invite
MUNDELEIN 4, TAFT 1
Taft 0 1 -1
Mundelein 1 3 - 4
Taft - Spiewak (Klimeck)
Mundelein - Guzman (Adiyiah), Infante (Aditiah), Lucio (Ramirez), Ortega.
Goalkeepers - Tft: Mieczkowski ( 3 saves); Mund: Lopez 4 saves).
*
STEVENSON 4, SCHURZ 0
Schurz 0 0 - 0
Stevenson 3 1 - 4
Stevenson - O'Reilly (Lueck), Nunez (Lueck), O'Reilly (Brandt), Kody (Fleming).
Goalkeepers - Stev: Kalis (4 saves).
Other scores
Wheeling 2, Niles North 0
Glenbrook South 0 Loyola Academy 0
*
New Trier invite
GLENBROOK NORTH 2, LIBERTYVILLE 0
Libertyville 0 0 - 0
Glenbrook North 1 1 - 2
Goalkeeers - Lib: Pearson (7 saves),
*
Wauconda invite
Crystal Lake Central 5, North Chicago 1
Zion-Benton 2, Richmond-Burton 0
*
Barrington tournament
Streamwood 1, Jacobs 0
Jacobs 0 0 -0
Streamwood 0 1 -1
Scoring - S - Chavez (Lazaro).
Goalkeepers - S - Dominguez (5 saves); Pickering (3 saves).
*
Conant 1, St. Charles North 0
SCN 0 0 -0
Conant 1 0 -1
Scoring - C - Sindewald (Ono).
Goalkeepers - C - Pyz.
*
Harvard 1, Cary-Grove 0
Harvard 0 1 -1
Cary-Grove 0 0 -0
Goalkeepers - C-G - Lemus (3 saves).
*
Crystal Lake South 3, Antioch 1
CL South 3 0 -3
Antioch 1 0 -1
Scoring - A - Tijerina; CLS - Grabowski, Grabowski (Bennett), Canfield (Grabowski).
Goalkeepers - A - Ruano (2 saves); Traub (2 saves).
*
Kaneland 2, Yorkville 2
Kaneland 1 1 -2
Yorkville 2 0 -2
Scoring - K - Jahn, Escontrias.
Goalkeepers - K - Smith (10 saves).
*
East Aurora 2, Lemont 0
East Aurora 2 0 -2
Lemont 0 0 -0
Scoring - EA - Hernandez (Trejo), Perea (Simental).
*
South Elgin 3, Larkin 1
South Elgin -3
Larkin -1
Scoring - SE - Baker (Lujan), Lujan (Carrillo), Baker (Ponce).
*
Neuqua Valley 3, Batavia 2
Neuqua Valley 2 1 -3
Batavia 0 2 -2
Scoring - NV - LaVerde, Wiese, Heniades (Gupta).
*
Best of the West
naperville north 3, fremd 0
Fremd 0 0 -0
Naperville North 3 0 -3
Naperville North - Sullivan (Hill), Sullivan (UA), Barry Zhang.
Goalkeepers - NaN: Welch, Barba (shutout).
*
Glenbrook South tournament
Wheeling 2, Niles North 0
Niles North 0 0 -0
Wheeling 2 0 -2
Wheeling - Mariscal 2.
*
New Trier invitational
Buffalo Grove 2, Waukegan 1
Waukegan 1 0 -1
Buffalo Grove 2 0 -2
Waukegan - Hernandez.
BG - Adams (O'Doherty), Adams (O'Doherty).
Goalkeepers - BG: Salzman, Sempoch. Wauk: Esquivel.
*
Hoffman Estates 1, Prospect 0
Hoffman 0 1 -1
Prospect 0 0 -0
Hoffman - Padilla (Sopikiotis)
Goalkeepers - Hoff: Kelly. Pros: Shane.
*
Tuesday's late results
Naperville Central 1, Bartlett
Naperville Central 0 1 -1
Bartlett 0 0 -0
Scoring - NC: Din (Kalkofen). Goalkeepers - NC: Sprague (5 saves), Palagi (1 save).
*
St. edward 1, Montini 0
SE 1 0 -1
Montini 0 0 -0
Scoring - SE - Franklin (Johansen).
Goalkeepers - SE - Sajtar (8 saves).